Maksimum Fayda - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Maksimum Fayda

Bu haber 11 Aralık 2022 - 19:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Antalya her yıl Ocak ayında yaşadığı yoğunluğu bu yıl Aralıkta yaşıyor. Liglere verilen Dünya kupası arasında Dünyanın dört bir tarafından onlarca futbol takımı Antalya kampında hazırlık telaşında. O Takımlardan birisi de göz bebeğimiz Sivasspor. Sivasspor Avrupa arenasında ülkemizi beklentilerin üzerinde bir başarı ile temsil etmesine karşılık ligde oynadığı 14 haftalık maç periyodunda istediğini almadı. Verilen araya küme düşme çemberinin içinde girdi. Bu nedenle Sivasspor açısından bu hazırlık kampı ayrı bir öneme sahip.

Antalya kampı birkaç sakatlığın dışında teknik heyetin istediği gibi devam ediyor. Bu süreçte Sivasspor sadece fiziksel hazırlık yapmayacak. Futbolcuların performansı da tartıya çıkarılarak kampın bitiminden sonra başlayacak olan transfer sezonunda kimlerin gideceğine kimlerin geleceğine karar verilecek bir hazırlık süresi aynı zamanda.

Kamp öncesi kırmızı beyazlı takımın yıldız Futbolcusu Dia Saiba’nın ayrılık haberi bomba etkisi yapmıştı. Tartışmalar arasında Sabia Antalya kampına gelerek çalışmalara başladı, lakin gidip gitmeyeceği halen yüzde yüz netlik kazanmış değil. Sabia sezon başı yaptığı anlaşmaya devrede takım bulur isem aldığım parayı iade eder gederim maddesi koydurmuştu. Ailesini Sivas’a getiremeyen Sabia şimdi aliseni götürebileceği bir şehir takımına gitmenin yollarını arıyor. Eğer istediği teklifi alır ise ligin ilk yarısının bitimi ile Sivasspor’u terk edecek.

Sabia’nın gitmesi ile Sivasspor elbette ki büyük bir kayıp yaşayacak. Ancak madalyonun diğer tarafını çevirdiğimizde ise Sabia gibi bir futbolcuyu bir devre bedava oynatmış olacak. Sivasspor yönetiminin aldığı ikinci bir isabetli karar ise Sabia gidecek olsa bile ilk yarıya dahil kalan dört maçta sabia’dan istifade etme kararı, bir maç dahi olsa oynatmak istemeleri son derece doğru bir karar. Zira Sivasspor’un bu dört maçta alacağı her puan hayati öneme sahip.

Herkes hatırlar iki sezon önce Bursaspor Süper ligden düşmüş ancak kendi alt yapısından çıkardığı yıldız adayı genç futbolcular ile birincilikte şampiyonluk mücadelesi veriyordu. Sezon sonu yaklaştığında Ali Akman gibi futbolcular ek sözleşme teklifini kabul etmeyerek Avrupa’ya gitmek istediğini belirtti. Bunun üzerine Bursasspor yönetimi o çocuklardan sezon sonuna kadar yararlanıp süper lige geri çıkmayı düşünmek yerine onları cezalandırmak istedi ve kadro dışı bıraktı. Aslında kendini cezalandırdı ve yukarı çıkmak yerine aşağı indi.

Sivasspor öyle yapmayarak doğru bir karar aldı ve Sabia’dan kalan haftalarda maksimum fayda elde etmeye çalışacak. Sonrasında ise Ocak döneminde kimlerin gidip kimlerin kalacağına karar vererek Trans fer politikasını şekillendirecek. Ocak ayından önce ne gidecek dene gelmesi muhtemel hiçbir futbolcunun adı telafuz edilmeyecek. Sebep kalan dört maçın bu futbolcularla oynanacak olması ve hepsinden ideal verim almak. Kararda stratejide akıllıca ve doğru..