Milad Olsun - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Milad Olsun

Bu haber 19 Şubat 2023 - 21:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şu ortamda spor çok konuşulmaz ama hayat bir şekilde devam ediyor. Herkes içten içe acısını yaşıyor, dualarının başında depremzedeleri getiriyor, elinden, avcundan hatta cebinden ne kopuyorsa bunun can başla mücadelesini verdi, veriyor da, verecektir de.

Belki her şey eskisi gibi olmayacak, gidenler geri gelmeyecek, burukluğumuz baki kalacak ama kaybolmaya başlayan insanlığın yeniden ortaya çıktığını gördük ve her anlamda umutlandık.

Türkiyemizi derinden sarsan deprem felaketinin ardından birlik, beraberlik ve yardımseverliğin en güzel örneklerini başta futbol olmak üzere tüm spor camiası verdi. Spor kulüpleri renklerini birleştirdi, formalarını değişti, aynı stadyumda yanyana maç izledi, memleket ayrımı yapmadı. Aslında ihtiyacımız olanda bunlardı.

Süper Lig maçlarının 3-4 Mart tarihine kadar ertelenmesi ve transfer sezonunun 18 şubata kadar uzatılması belkide biraz daha uzayacak olması nedeniyle ligden çekilen takımların oyuncularını transfer etmek için tüm takımlar seferber oldu.

Sivasspor adına ise yapılacak tek olumlu hamlenin Rıza hocanın da açıklamalarından anlaşılacağı üzere ligden çekilen takımlardan ihtiyacımız olan bir kaç oyuncuyu transfer etmek olacaktır. Aslında Sivasspor’un oyun düzenine ve kimyasına uyan aynı zamanda sezon başından beri sıkıntısını çektiği tek bir pozisyon var sağ bek ve buraya en uygun oyuncu Gaziantepli oyuncu Kitsiou. Gerek tecrübesi, gerek ligi çok iyi bilmesi, kanat ataklarındaki verimliliği, geri dönüşlerinde ki hızı ile kırmızı beyazlıların bu sezonki en değerli transferi olacak belki de.
Her ne kadar 6 Şubat 2023 tarihi yeryüzünün gördüğü en büyük felaketlerden biri olarak kalacak olsada, insanlığa ve spor camiasına da milad olmalı. Umarım saha içinde ve dışında sporun tatlı bir rekabete dayalı bir yarışma olduğunu, izleyenler için taraflı bir eğlencenin dışına çıkmadığını anlarız.

Egomuzu bir kenara bırakıp güçlerimizi birleştirdiğimiz de tek yürek olabildiğimizi gördük. Unutmayalım ki büyük bir ego, merhametli bir insan olmamızı imkansız kılar.

 

Metin Kulaksız[email protected]