O Kızın Suçu Yok - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

O Kızın Suçu Yok

Bu haber 10 Eylül 2023 - 14:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz hafta oynanan Beşiktaş-Sivasspor ve Ankaragücü-fenerbahçe maçlarından sonra CNN Türk’de bir kadın spikerin “Çifte mutluluk yaşadık. Hem Filenin Sultanları hem de futbolda yüzümüz güldü. Süper Kanarya 1-0, Kara Kartal 2-0’la maçların galibi oldu” şeklindeki yorumları, Sivaslı’lara yıllardır anlatmaya çalıştığım konunun anafikri gibiydi.
“Bu ülkede,hakemlerde,ulusal basında 3 büyütülmüşlerin rakiplerine başka ülkenin takımı gibi bakıp,ona göre muamele yapıyor” dediğimiz zaman abarttığımı düşünenler vardı.
Gördünüzmü “Anyayı,Konyayı?”
Sivaslı olarak CNN Türk’de bu yapılan zorunuza gitti mi?
Size ders oldumu? Aklınızı başınıza getirdimi?
Sanmıyorum..
Gerçek Sivassporlu’ları tenzih ederim ama,büyük çoğunluk yine kendi memleketinin takımı dururken,İstanbul’un takımlarının peşinden koşacaktır. Sivaslı olup,İstanbul takımlarının yalakalığı yapıldığı müddetçe,ulusal basının ve hakemlerin başta Sivasspor olmak üzere diğer Anadolu takımlarına yabancı ülke takımı gözüyle bakması normaldir! Onlara bu gücü verenler “ kendi şehrinin takımına ihanet edenlerdir”
Aslında,CNN Türk’te Sivasspor ve Ankaragücü ile ilgili yapılan küstah yorum,sadece skandala imza atan kadının değil,TFF’nin,MHK’nin ve Türk basının,gerçek zihniyetinin dışa yansımasıdır.
Eyy Sivaslılar! Şehrinizin takımı dururken,siz İstanbul’un 3 büyütülmüş takımının formasını alırsanız ve Sivas caddelerinde de utanmadan sıkılmadan gezerseniz,şehrinizin takımının maçınada gelmezseniz,elin kızıda çıkar sana “yunan takımı” muamelesi yapar!
Peki ,Sivasspor’a ve Ankaragücü’ne yapılan bu küstahlıktan sonra değişen bir şey olurmu?
Ankaragücü cephesini bilmem ama ,”Sivas’da zerre değişiklik olmaz”
Yani yine 4 Eylül stadına oynanan Sivasspor maçlarına gelen seyirci sayısı 3-4 bin olur!
Bir Hadisi Şerifde derki;
“İNSANLAR LAYIK OLDUKLARI GİBİ YÖNETİLİRMİŞ”
Başka söze gerek varmı?

Abdullah Yiğit[email protected]