reklam
reklam
DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.955.336 0.583

Otokoç 2. El açıldı

Yayınlanma Tarihi :
Otokoç 2. El açıldı

İkinci el araç satışında Türkiye’nin lideri konumunda bulunan Otokoç 2. El, giderek büyüyen ikinci el pazarındaki ihtiyaçlara cevap verme ve tedarik kanallarını geliştirme stratejisi doğrultusunda satış kanallarını çeşitlendirerek bayilik ağı oluşturmaya geçtiğimiz yıl başlamıştı. Otokoç 2. El’in Sivas bayi açılışı, 25 Kasım 2023 tarihinde gerçekleşti. Bayi açılışı vesilesiyle düzenlenen tören, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Baysavcısı Hasan Uğurlu,Otokoç Otomotiv Lideri İnan Ekici, 2.El ve Filo Operasyonları Lideri Birkan Çalışkan, Pazarlama ve Dijital Platformlar Lideri Esra Arslanbaş Kaynak, Bayi Sahibi Şefik ve Onur Sümbüloğlu, Sivas yerel yöneticileri,STK temsilcileri ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.

İkinci el otomotiv sektörünün, uzun süredir tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyümeye devam ettiğini; öncülük ve güven vizyonu doğrultusunda attığı adımlarla 95 yıldır sektörde standartları belirleyen firma sektöründe ilk akla gelen marka olarak konumlandığını belirten İnan Ekici, konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: “

“Sektöre kurumsal bir yaklaşım getirerek online araç alımı ve satışı, takas, adınıza satış, profesyonel ve ücretsiz ekspertiz hizmetleri, finans, teslimat, sigorta gibi kapsayıcı hizmet seçenekleriyle 2. el araç konusunda güven noktası olarak faaliyet gösteren Otokoç 2. El markamızla, Türkiye çapında 35 temsil noktasında hizmet veriyoruz. Otokoç 2. El olarak araç satın alırken veya satarken tüm süreçlerin en kolay, hızlı ve şeffaf şekilde gerçekleşmesini sağlıyor, katma değerli hizmetlerimizle müşterilerimize her zaman yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz. Bunun yanında Türkiye’de 2023 yılında şu ana kadar toplam 7.5 milyon adet satışın gerçekleştiği ikinci el araç pazarında yıl sonu itibarıyla tahmini ulaşacağımız yaklaşık 33.000 adet araç satışıyla liderlik konumumuzu da sürdürmeye devam edeceğiz.

Giderek büyüyen ikinci el sektöründeki ihtiyaçlara cevap verme ve tedarik kanallarını geliştirme stratejimiz doğrultusunda, satış kanallarını çeşitlendirmenin ve bayilik ağımızın gelişimi için önemli bir yere sahip olan 100 yıllık Cumhuriyetimize giden yolda önemli bir mihenk taşı olan kıymetli şehrimiz Sivas’ta atıyoruz. Bu çerçevede, Otokoç 2. El satış kanallarını 2023 sonuna kadar 9, 2028 yılı sonuna kadar ise kademeli olarak toplamda 40’a yakın bayiye ulaşarak her geçen gün daha da büyütmeyi hedefliyoruz. Bu vesile ile Sivas’ta bulunmaktan; ülkemize ve güzel şehrimize değerli katkılar sağlayan aynı zamanda Şubat ayından bu yana Budget bayimiz olan ve araç kiralama alanında da bizi temsil eden bayilerimizden Oto Sabır ile iş birliği içinde olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Bizi her şehirde ticaret ahlakıyla, kişiliği ile yaşatacak, değerlerimize sahip çıkacak bayi adaylarına her zaman kapımızın sonuna kadar açık olduğunu yürekten belirtiyorum.”

Filo Operasyonları Lideri Birkan Çalışkan, “Sektöre iş modelleriyle de liderlik eden ve ilham veren bir şirket olarak bayilik ağını geçtiğimiz yıl oluşturmaya başladık. Göz bebeğimiz Otokoç 2. El’in emin ellerde gelişiyor olduğunu görmek beni bir hayli mutlu ediyor. İç Anadolu, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz gibi kıymetli 3 coğrafi bölgenin kesişme noktasında konumlanmış olan, tarihte her zaman ayrı bir önem atfettiğimiz ve artık fahri hemşehrisi olduğumuz Sivas’ta var olmaktan memnunuz. Potansiyel gördüğümüz tüm Türkiye coğrafyasında yayılımımızın devam edeceğine gönülden inanıyorum” dedi.

Bayi Sahibi Şefik Sümbüloğlu, “ Bugün bizim için önemli bir gün.  Hem sivas halkına hem de ülkemize hizmet vermek için attığımız, heyecan ve gurur verici, önemli bir başlangıç için bir aradayız.

Otokoç 2. El’in yıllardır geliştirdiği, tüketicilere güven ve avantaj sağlayan imkanları, bayiler üzerinden de ulaşılabilir hale geldi. Bugün burada bunun mutluluğunu yaşıyoruz.

Oto sabır otomotiv şirketinin kurulmasında büyük bir fedakarlık gösteren büyüklerimden aldığım emaneti, bugün 3. Kuşak olarak layıkıyla sürdürmeye devam ediyorum. Bu ailenin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum.

Hizmet sağlayıcısından müşterisine, bayisinden tüm paydaşlara kadar dahil olan geniş bir ekosisteme, nihayetinde türkiye’ye katma değer sağlayan bir iş modeli ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Otokoç 2. El’in bünyesine oto sabır’ın dahil olmasından ötürü çok heyecanlı ve gururluyuz. Bugüne kadar yaptığımız her işin en iyisini yapmaya çalıştık. Otokoç’un güvencesi ve bizim itibarımız ile otokoç 2. El’in sivas’a çok önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyorum.

Dünyadaki örneklerinin de önüne geçen yenilikçi uygulamalarla neredeyse bir asırdır ülkemizi ileriye taşıyan, her yenilikçi uygulamanın ardındaki gurur kaynağımız olan koç topluluğu’na, sivas bayiliği için bizleri tercih eden otokoç otomotiv ve otokoç 2. El yetkililerine şükranlarımı sunuyor, bu açılışın hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise yaptığı konuşmasında Otokoç 2 el temsilciliğinin Sivas’ta açılmasının ekonomiye büyük katkı sağlayacağını söyledi. Firma sahiplerini tebrik ederek hayırlı olsun temennisinde bulunan Bilgin, işlerinde helal ve bol kazançlar diledi.

İkinci el pazarında yakaladığı yüksek satış hacmi ile bugüne kadar sayısız ikinci el aracı sahipleri ile buluşturan Otokoç 2. El, özenle seçilmiş bayileriyle birlikte satış hacmini ve müşterileri için değer oluşturan hizmet kalitesini daha da ileri seviyeye taşımaya devam edecek.

 

 

 

 

YORUM YAP