“Polis Teşkilatımızla Gurur Duyuyoruz” - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

“Polis Teşkilatımızla Gurur Duyuyoruz”

Bu haber 07 Nisan 2022 - 14:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun  177. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Vali Ayhan mesajında “Polis Nizamnamesi ismiyle kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar Yüce Milletimizin huzurunu, güvenliğini ve asayişini sağlamada gece gündüz demeden fedakârca görev yapan Türk Polis Teşkilatının 177. yılı kutlu olsun.”dedi.

Sivas’ımızın huzur ve güven kenti, ulaşımda sorunsuz bir şehir olmasında etkin rol üstlenen Sivas Emniyet Müdürlüğümüz de yürüttükleri gayretli çalışmalarıyla halkımızın beğenisine mazhar olduğunu dile getiren Vali Ayhan “Salgın sürecinde ise vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için başarılı çalışmalar sergileyen Sivas Emniyet Teşkilatımız vatandaşlarımıza yönelik vefa sosyal destek hizmetlerini örnek bir şekilde ortaya koymuştur. İlimizde hizmet vermeye başlayan Trafik Eğitim Parkı’nda da çocuklarla polisimiz arasında daha da güçlü bir bağ kurulmuştur. Bundan sonra da Sivas Emniyet Müdürlüğümüzün aynı doğrultuda yine azim, kararlılık ve yüksek vazife şuuru ile çalışmalarına devam edeceklerine olan inancım tamdır.

Spordan eğitime, kültürden sanata birçok dalda toplumun her kesiminden insana yönelik sevgi, yardım ve yönlendirici çalışmaları sayesinde güven ve sevgi atmosferi oluşturan Emniyet Teşkilatımız, insanın olduğu her yerde, toplumun her kesimiyle kucaklaşmıştır. Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla üstlendiği her görevi yerine getiren emniyet mensupları, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da milletimizin gönlünde ayrı bir yer edinmiştir. Bölücü terör örgütü başta olmak üzere ülkemiz üzerinde hesabı olanlara karşı da en şiddetli şekilde karşılığını veren devletine sadık polislerimiz, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için hiç şüphe yok ki giymiş olduğu kutsal üniformanın da hakkını vermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, görevleri başında şehit düşen kahraman polislerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Aziz milletimiz için iftihar kaynağı olan Türk Polis Teşkilatımızın 177. kuruluş yıldönümünü tebrik ediyor, tüm emniyet mensuplarımıza başarılar diliyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum.”dedi