Puan almayı beceremedik - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Puan almayı beceremedik

Bu haber 28 Ocak 2023 - 18:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Maça başlayan kadroya bakıldığında hücum oyuncusu sayısı sadece iki. Her zamanki gibi Gradel ve Yatabere’nin kişisel becerileri ile gol aradığımız bir maç oldu. Erdoğan’ın tekniğinin ve bitişirlerinin kısıtlı olduğunu da düşündüğümüzde gol yollarında yetersiz kaldık.
Ortasaha oyuncularımızın hepsinin birbirine benzer oyuncular olduğu, Uğur Çiftçi’nin kafasının Galatasaray da olduğu, maçtan birgün önce sakatlanan Ulvestad ve Robin de olmayınca alternatif oyuncu azlığı maçtaki taktik çeşitliliğimizde önüne geçti.
Rakip Adanademirspor’a baktığımızda uzun zamandır sahte forvetli kadroyla oynuyorlar ve bizim maçtada devam ettiler ve yine golü buldular. Topla hızlı ve isabetli oynuyorlar, orta alanı tecrübeli oyunculardan kanatları ise hızlı oyunculardan kurulu, istedikleri zaman hızlanıp istedikleri zaman dinlendiler.
Maçın Malatya’da olması, saha dışında yönetim ile yiğidolar arasındaki organizasyon kopukluğu, saha içinde Sivasspor’un deplasman takımı görüntüsü vermesi, transferde belirlenen isimlerin dışına çıkılarak alternatif isimlere bakılması derken işin özü puan almayı beceremedik.

MAÇIN SORUSU: Kaç tane transfer gerekiyor? Bakıldığında oyunu değiştirecek, farklı oyun görüşü olan futbolcu sayısının azlığı, buna takımın yaşlı olması da eklendiğinde 2. ve 3.bölgeye en az birer transfer gerektiğini Adanademirspor maçında fazlasıyla gördük.

MAÇIN OYUNCUSU: Son maçlarda özellikle Dia Saba’nın ayrılmasından sonra takımda kendine yer bulan, maçta dört isabetli şutunun ikisinde isabet bulan ve bir tanesinide gole çeviren Cofie.

MAÇIN OLAYI: 2-1 mağlup durumda olmasına rağmen, daha iki gün önce 37 yaşına girmiş Yatabare’nin yanına oyuncu koyamayıp, 90.dakika da oyuncu değişikliğine giden, ardından uzatmanın son saniyesinde tekrar bir oyuncu değişikliği yapılması ve Kamara girdikten sonra maçın bitmesi.

Metin Kulaksız[email protected]