reklam
reklam
DOLAR 32,5232 % 0.02
EURO 34,6857 % -0.14
STERLIN 40,2294 % -0.02
FRANG 35,6375 % -0.19
ALTIN 2.431,64 % -2,72
BITCOIN 66.430,81 2.844

Rektör Yıldız’dan 23 Nisan Mesajı

Yayınlanma Tarihi :
Rektör Yıldız’dan 23 Nisan Mesajı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Rektör Yıldız mesajında;

İçinde bulunulan zamanda yaşanılan tüm imkânsızlıklara, zorluklara ve yokluklara rağmen 23 Nisan 1920’de açılan Gazi Meclisimiz, kahraman milletimizin yedi düvele karşı vermiş olduğu istiklal mücadelesinden muzaffer çıktığının en büyük nişanesidir. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu anlamına gelen Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ile beraber ulusal egemenlik ülkümüz hayat bulmuştur. Açılan şanlı meclisimiz, her bir karışı aziz şehitlerimizin kanları ile yoğrulan bu topraklar üzerinde yaşayan bütün vatandaşlarımıza yönetime katılma imkânını sunduğu Cumhuriyet’i ulusumuza armağan etmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir. Böylelikle İstiklal Savaş’ımızın önderi, hem geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği değeri hem de dünya barışına sunduğu katkıyı göstermiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm dünya çocuklarınca kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır. Bu bayram, tüm dünyada barış ve kardeşliğin yayılmasına yani dünya barışına hizmet eden kutlu bir gündür. 

Dün olduğu gibi bugün de tüm insanlığın ortak hayali; savaş, baskı ve şiddetten arındırılmış bir dünyada yaşamaktır. 23 Nisan’ın bu ortak hayali gerçekleştirmesi en büyük temennimizdir. 

Gazi Meclisimizin açılışının 102’inci yıldönümünde; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, millî mücadelemizin tüm gazi ve şehitlerini, minnet, şükranla ve rahmetle yâd ediyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyorum. “ dedi.

YORUM YAP