Sabır - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sabır

Bu haber 04 Eylül 2022 - 22:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Daha karşılaşmanın 35. Dakikasında uzun degaj kullanmadı diye kendi kalecini ıslıklamak nedir ya. Malmö maçında 30 kere bindirme yapan, hem savunmada hem de hücumda inanarak mücadele eden Erdoğan’ı ıslıkladınız ne oldu? Karagümrük maçında en çok onu aradık. Murat onun yüzde otuzu kadar da oynayamadı. Bu maçta Ali’yi ıslıkladınız Rıza hoca size uyar Prag maçında değiştirirse onu da mumla ararsınız. Elimizdeki en iyisi o anlayın artık. Gelmeyeninde bahane çok, tribünlerde olanı ise ne yaptığını kime çatacağını bilmez halde. Bu sezon anlaşılan her şeyimiz sorun. Seyircimiz sorun, Teknik heyetimiz sorun, Futbolcumuz sorun. Bu kadar sorun olunca ortaya çıkan oyun da sorun.

Şimdi diyeceksiniz ki yine sorun bizmiyiz, yine sadece bizi mi eleştirmeye gücünüz yetti. Hayır sadece siz değil bu sezon cümbür cemaat camia olarak kötüyüz ve acilen fabrika ayarlarımıza dönmemiz gerekiyor. Çare üretemeden sadece izleyen bir teknik heyet, gayretlisi çok düz, yeteneklisi çok gamsız eskisi yenisi kendisini sezona hazırlamayan oyuncu grubu, bu sezonda böyle olsun modunda bir yönetim anlayışı, sahada gördüğümüzün özeti bu. Sezon başından bugüne oynadığımız sekiz resmi karşılaşmada maç mı izledik dayak mı yedik bilmiyorum. Cumartesi akşamı Karagümrük müsabakasında rakipte bizim kadar kötü olunca 90 dakika çile oldu.

O nedenle bu sezonun bana göre mottosu Sabır. Sinirlerimizi çelikleştirip sabırlı olacağız. Takım bizim takımımız, iyide oynasa, kötüde oynasa, kazansa da kaybetse de, şampiyon olsa da küme düşse de bizim takımımız. Bizim bağlılığımız kulübümüze ve armaya… Her koşulda koşulsuz destekleyeceğiz, koşulsuz sahip çıkacağız. Bunu yaptığımız zaman yanlışları dile getirme eleştirme hakkımız olacak ve düzeleceğiz.

Sabır; sabretmezsek 90 dakika bu kötü futbolu izlemeye dayanamayız, ve düzelmesine katkı sunamayız. Ben bu süreceği sabırla aşacağımız kanaatindeyim. En azından bu sezon kendi sahamızda oynadığımız maçları kaybetmedik. Bu da bir kazanımdır. Buradan yürüyüp kazanmaya geçmeliyiz yoksa panik başlar, panik kaosa dönüşür, kaos olursa akıl yok olur ve hızla uçuruma gideriz. Sabredip aklıselimle hareket edeceğiz zira sabrın sonu selamettir…