Sadece 2-0’dan 2-2 Olması Kötü - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Sadece 2-0’dan 2-2 Olması Kötü

Bu haber 02 Nisan 2022 - 20:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ligin sonları yaklaştıkça alınan her puanın önemi bir kat daha artıyor. Oynadığı son iki maçtan 6 puan alan ve Giresun maçınada oldukça rahat çıkan Sivasspor,eğer biraz daha dikkatli olsaydı,şimdi farklı hedefleri yani “Avrupa”yı da konuşabilirdik. Nitekim Rıza hocada maçtan önce bu konuya dikkat çekerek “Eğer maçı kazanırsak hedef Avrupa olur” gibi ifadeler kullandı.
Maça özellikle defansta son derece dikkatli başlayan Sivasspor,39’da Kayode’nin,44’de de Gradel’in attığı şık kafa golüyle bir anda 2-0 öne geçti.
2-0’ın özgüveni ve rahatlığıyla ikinci yarıya daha iyi başlayan Sivasspor,55’de skoru 3-0 yapacak fırsatıda yakaladı ama Yatabare bugün gerçekten çok cömertti!Belkide maçın kırılma anıda bu pozisyon oldu.
Son 20 dakikada üst üste yenilen goller ve alınan 1 puan. Yazının başlığında da işaret ettiğim gibi,alınan puan kötü değil,ancak 2-0’dan 2-2 olması insanı üzüyor,daha doğrusu içini burkuyor!
Maçtan önce hemen herkesin aklındaki bir başka soruda “ Milli takımlardan dönen futbolcular nasıl performans gösterecek”di. Ancak,Maks, Faycal ve Gutas iyi oynadılar. Ancak, Faycal gibi ters top atabilen,toplara iyi vuran,beyniyle ayaklarını kullanarak futbol oynayan bir futbolcu neden bu kadar erken oyundan alındı,anlamış değilim!
Sonuç olarak, içimizde burukluk olsada sıralamada Sivasspor’un altındaki takımların puan kaybetmesi,alınan puan “iyi dedirtti” .
Tek kötü 2-0’dan 2-2 bitmesi….

Abdullah Yiğit[email protected]