reklam
reklam
DOLAR 32,5680 % 0.05
EURO 34,7216 % 0.01
STERLIN 40,2336 % 0.1
FRANG 35,7223 % 0.07
ALTIN 2.433,04 % 0,01
BITCOIN 66.545,33 2.754

Sayılmayanlar

Yayınlanma Tarihi :
Sayılmayanlar

Bugün ne asgari ücret sonrası piyasada yaşanan ve kimsenin anlam veremediği karmaşa ve rezaleti, ne medya rezaletini yazacağım. Bana ne !.

60 yaşında, gerdire gerdire, verdirmediği yer kalmamış şarkıcının, otuz yaşındaki delikanlı ile evlenmesi normal oluyormuş ta, 12 yaşında birisinin 30 yaşındaki birisi ile evlenmesi neden konuşuluyormuş.

Bana ne yahu!..

Ne haliniz varsa görünüz!..

İslami coğrafya falan diyorlar ya, o kocaman bir yalandır. İslami coğrafya falan yok. Sadece bir kısım samimi ihlas sahibi inanan ve bunların yaşamlarını idame ettirdiği  bir kısım toprak parçası var. Buna da kendi aralarında devlet, İslam devleti, İslam coğrafyası falan diyorlar.

Yalan yahu… İslam olur da, hırsızlık olur mu, yalan olur mu, israf olur mu? Kamu malına çökmek olur mu. Onu bunu iki satır yazıyla karalayıp, iftirası bol, çökmesi fazla, ödemesi az iş olur mu?

Olmaz.

Bunlar yapan Müslümanlar var mı? Vardır elbette olmaz mı?

Diğer bir yanda da, sokağa bile çöp atmaya kıyamayan, fakir fukaranın sofrasını kendi sofrasından önde tutan, halis Müslümanlar yok mu? Onlar da var..

Vardır elbet. Nasıl bir ağaçta bile aynı meyvenin kırk tadı varsa, aynı elin beş parmağı bile birbirinden farklıysa, olmaz mı?

Birde bu samimi ve ihlas sahibi Müslümanların sırtına kene gibi yapışmış, kanını emen asalak sürüsü. Yeryüzünün cehennem ateşleri. Allah’ın, onları kavurucu bir ateş ve azapla cezalandıracağını söylediği asalaklar.

Kıç çocukları malum gündemimiz.. Ne acıdır ki, maalesef gündemimiz.

Taliban kız öğrencilerin okumasını yasakladı.Artık okuyamayacaklar.

Ülkemizde bulunan Afganlılar tanıdıklarınız varsa size anlatsınlar bu Taliban kimdir? Bu coğrafyada hangi sapkınlıklar vardır. Allah’ın ilk ve ilahi emrini yasaklayan, Taliban’ın

İslami coğrafyanın nereden nereye savrulduğunu görmek istiyorsanız, Arap coğrafyasının son 100-150 yılına, bizlerinde de 60-70 yılına bakın.

Size anlatılan “Tek parti döneminde camiler ahıra çevrildi” hikayesini anlatan zümreye Suudi Arabistan’ı, Arap Emirliklerini, İran’ı, Afganistan’ı, Sudan’ı, Ürdün’ü sorun.

Eğer az buçuk iman ve itikatları varsa doğruyu biliyorlarsa anlatsınlar. Sapkınların meşrulaştırıldığı coğrafyaların nasıl bugüne geldiğini anlatsınlar..

“İkra” diye başlayan, – Ikra’ bismi rabbikelleziy halak.Halekal’insane min ‘alak..Ikre’ ve rabbükel’ekrem. Alak Suresi..

Yaratan Rabbinin adıyla oku! – O, insanı bir alaktan yarattı. – Oku! Rabbin sonsuz kerem sahibidir. Bu ayetlerin yasaklandığı coğrafyaları anlatsınlar sizlere.

Nasıl bir İslam var, anlatsınlar size.

Maalesef ki, bu güzel ülke de…artık İslam’a yaklaşma kaygısı taşıdıkça uzaklaştığı İslam’dan bihaber.

Genci, yaşlısı, kadını erkeği, yöneteni, yönetileni. Kaç kişiyi parmakla gösterebileceğiz. İyi insan olduğu için?

İslam’ın adalet duygusundan bihaber, akıldan yoksun, ahlaktan uzak, yetişip de, makam mevkiye oturtulan.. Kamu kaynaklarını sömürmekle, ona buna sömürtmekle meşgul şahısların makam bulup, itibar gördükleri günlerin nasıl geldiğini anlatsınlar.

Eline geçirdiği bir gücün, nasıl parayla becayiş edildiğini anlatsınlar.

Bu Müslümanlara en büyük kötülüğü yapan Müslümanların, nasıl adım adım oyuna katıldığını  anlatsınlar.  Her bir hikayeyi dinledikçe, “Hayret, bunlarda yapıldı mı?” şaşkınlığını, asla gizleyemeyeceğiniz, dahasını duydukça da, “Bu kadarı da alçaklık” diyeceğiniz, hoyratlıklar, izah bile edilemeyecek kadar akıl ve adaletten uzak.

Dünümüzü eleştirenlere, “hadi diyorum, bugün el üstünde tutup, kahramanlık hikayelerini anlattığınız, bir çok Müslüman’a rol model ettiğiniz coğrafyaların, bugün ne halde olduğunu, Allah rızası için bir bakınız!..

Bugün kısmi de olsa, biraz da olsa, az da olsa,  az veya çok kalabilen bu necip insanlara, Müslümanlığı yaşatabildikleri için, Cumhuriyetimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, cumhuriyetin ve bu milletin aziz evlatlarını  saygıyla, rahmetle ve şükranla yad ediyorum.

Sayenizde Müslüman kalabilenler adına..

Sağlıcakla kalınız..

 

YORUM YAP