reklam
reklam
DOLAR 31,0233 % 0.04
EURO 33,6934 % 0.27
STERLIN 39,2196 % 0.01
FRANG 35,2940 % 0.1
ALTIN 2.021,30 % 0,15
BITCOIN 1.617.287 -0.701

SCÜ İle Sivas Valiliği Arasında İş Birliği Protokolü

Yayınlanma Tarihi :
SCÜ İle Sivas Valiliği Arasında İş Birliği Protokolü

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ), Sivas Valiliği, İl Özel İdaresi, Buruciye AŞ ve Kültür AŞ arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol ile İl Özel İdaresine bağlı şirketler, işlettiği tesislerde SCÜ ile çeşitli eğitici, sosyal, sportif faaliyetleri birlikte yapacak.

Valilik Tarihi Binada gerçekleştirilen imza törenine Sivas Valisi Salih Ayhan, SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Buruciye AŞ Genel Müdürü Mustafa Altun, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Hazar katıldı.

Programda konuşan Vali Ayhan, protokolün ilk meyvesinin 26-27 Şubat tarihlerinde Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nde Üniversitelerarası Karda Voleybol Turnuvası olacağını söyledi.

SCÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldız ise, “Valiliğimizle şu ana kadar yaptığımız protokollerin neticelerini almaya başladık. Üniversiteler bir şehri geliştirip bilgi birikimini paylaşacak olan en önemli merkezlerden birisi. Şimdiye kadar bu anlamda güzel çalışmalar yapıldı. Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi’nde Spor Bilimleri Fakültemizin Kültür AŞ, Buruciye AŞ ve İl Özel İdare ile birlikte sportif, kültürel, eğitici ve sosyal alanlarda yapacağı çalışmaların hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Daha sonra protokol Vali Ayhan, SCÜ Rektörü Alim Yıldız, Buruciye AŞ Müdürü Mustafa Altun arasında imzalandı.

YORUM YAP