SCÜ İletişim Fakültesi ile TSYD arasında iş birliği! - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

SCÜ İletişim Fakültesi ile TSYD arasında iş birliği!

Bu haber 18 Mart 2022 - 13:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi İle Türkiye Spor Yazarları Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı.

İletişim Fakültesi’nde gerçekleşen imza törenine, Rektör vekili , İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünal Kılıç, Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Merkez Şubeler Sorumlusu Kemal Çağlayan, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi İsmail Demirbağ, Türkiye Spor Yazarlar Derneği Sivas Şube Başkanı Ali Yavuz katıldı.

İmza töreninde konuşan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünal Kılıç, “Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Türkiye Spor Yazarları Derneği arasında imzalayacağımız protokolle kurumlarımız arasındaki iş birliğine güzel bir katkı sağlamış olacağız. İletişim Fakültemizde öğrencilerimizin eğitimlerini tam alabilmelerine yönelik sinema salonu, televizyon stüdyosu, radyo gibi güzel imkânlar var. Bunları etkin olarak öğrencilerimize kullandırıyoruz. Öğrencilerimiz buralarda aldıkları teorik eğitimi sahada uygulayacağı güzel bir alanı da sizlerle oluşturacağız. İmzalanan protokol ile bazı ders konuklarını planlama, konferans, söyleşi, atölye ve yayın çalışmaları yapacağız.” dedi.

İmza töreninde görüşlerini dile getiren TSYD Genel Merkez Şubeler Sorumlusu Kemal Çağlayan, “TSYD’nin amacı yazılı ve görsel basın ile internet ve radyoda çalışan spor gazetecilerini bir çatı altında toplayarak onların meslekleri ile ilgili ekonomik, sosyal, kültürel hak ve çıkarlarını korumak, spor yazarları kimliği ve saygınlığı ile eğitim düzeylerini koruyup geliştirmek, mesleklerini en iyi şekilde yapabilmeleri için kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliğine gitmek, yetenekli gençleri amatör spor dallarında geliştirmek, özellikle meslek sevgisini ön planda tutmak amacıyla üniversiteler arası paydaş çalışmalarda yer almaktır. İletişim Fakültesi öğretim kadrosunun ve öğrencilerle birlikte hazırladıkları projeleri etaplar halinde devreye sokarak öğrencilere yönelik eğitim amaçlı çalışmalar yapacağız.” dedi.

Çağlayan konuşmasının sonunda TSYD’nin çalışmalarına her zaman destek olan ve Üniversite-TSYD işbirliğini her zaman ön planda tutarak örnek çalışmalar sergileyen Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’a ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünal Kılıç’a ve öğretim üyelerine teşekkür etti.

Protokol töreni karşılıklı imzaların atılmasının ardından son buldu.