Sivas Beyaz Ay Derneğı depremzedelerin yanında - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivas Beyaz Ay Derneğı depremzedelerin yanında

Bu haber 20 Şubat 2023 - 18:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ülkemizi derinden yaralayan ve 40 bini aşkın canımızın toprakla buluştuğu depremin ardından yaraları sarma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Sivas beyaz Ay Derneği de depremzedelere yardım için kolları sıvadı.

Sivas Beyaz Ay Derneği Başkanı Tuncay Köse , yapılan yardımlarla ilgili olarak yaptığı açıklamasında “

Ülkemizi derinden yaralayan, 10 ilimizi ve milyonlarca vatandaşımızı mağdur eden afet karşısında derin üzüntü duymaktayız. Öncelikle hayatını kaybedenlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Böyle bir süreçte millet olarak topyekûn başlayan yardım destek seferberliğine, kamu yararı statüsüne sahip olan Türkiye Beyaz Ay Derneği olarak 86 şubemizle organize şekilde depremin ilk gününden itibaren çalışmalara başlamış bugüne kadar 118 tır gıda çadır kıyafet vb. yardımların yanı sıra illerimize yerleşen depremzedelerimizin de barınmalarına, barınma ile ihtiyaç duyulan malzemelerin temininde de yardımcı olmuş olmaya da devam etmektedir. Bu anlamda Beyaz Ay Derneği Sivas Şubesi olarak ta yönetim kurullarımız ve üyelerimizle birlikte üstümüze düşen STK ve vatandaşlık görevimizi yapmaya gayret gösteriyoruz. Bu maksatla şu an temin ettiğimiz gıda kolilerimizi de mağdur ailelerimize ulaştırmaya devam ediyoruz. Rabbim milletimize böyle acılar yaşatmaması dileğiyle bu süreçte “Türkiye tek yürek” olmaya devam etsin  diyoruz. dedi.