reklam
reklam
DOLAR 32,2307 % 0.2
EURO 34,9826 % -0.01
STERLIN 41,1051 % 0.39
FRANG 35,2539 % -0.13
ALTIN 2.477,86 % -1,01
BITCOIN 70.364,00 0.886

Sivasspor BJK’ye gereğini yaptı

Yayınlanma Tarihi :
Sivasspor BJK’ye gereğini yaptı

Geçen hafta Alanya’da alınan galibiyetin daha çok önem kazanması ve ligde biraz daha rahat nefes alabilmek için Beşiktaş maçını kazanmak zorunda olan Sivasspor gereğini yaptı ve hak ettiği 3 puanı alarak sahadan ayrıldı. Sivasspor Beşiktaş karşısına çıkarken, Yatabare,Ulvestad,Murat Paluli ve N’jie gibi ilk onbirde oynayan 4 isim yoktu. Ancak yeni transferler Samuel Saiz ve jordy Caicedo ilk onbirde sahaya çıktı.
Her türlü olumsuzluklara rağmen Sivasspor rakibi Beşiktaş’a oranla her bakımdan daha iyi bir görüntü çizdi. Rakibinden daha fazla pozisyon buldu,az hafta yaptı ve oyun disiplininden hiç kopmadan 90 dakikayı tamamlayarak hak ettiği 3 puanı aldı. Şöyle maçın geneline bakıyorum ve 23. Dakikada öne geçen Sivasspor’un rakibine sadece iki ciddi pozisyon verdiğini görüyorum.Bu iki pozisyondan biriside Harisis’in kaptırdığı top sonrasında geldi.Kısacası Sivasspor kazanmak için ne gerekiyorsa onu yaptı ve bunuda başardı. Onun için bütün futbolcuları ayrı ayrı tebrik etmek lazım.
Maçta Sivasspor adına iki şey hariç her şey çok iyiydi. Oynanan futbol,alınan üç puan,havanın durumu vs. ancak,taraftar ve maçın hakemi Zorbay Küçük için aynı şeyleri söylemek zor.
Bu Sivasspor bir hafta önce Alanya gibi güçlü bir takımı deplasmanda silip süpürmüş,üstelikte bu takımın şiddetle üç puana ihtiyacı var ve maça gelen seyircisi sayısı 6 bin civarında. Bunun adı sorumsuzluktur,bunun adı duyarsızlıktır! Sakın olaki kimse bana “Maç cumartesi” demesin. Biz Pazar günü oynanan Sivasspor maçlarındaki taraftar sayısınıda gördük.Üç aşağı beş yukarı aynı sayıda taraftar oluyor.
Diğer kötü olanda maçın hakemi Zorbay Küçük. Sivasspor maçı kazandığı için belki fazla dikkat çekmedi ancak”keseri hep beşiktaş’tan yana yonttu” ama,Sivassporlu futbolcularda Beşiktaş’a şans tanımadı. Hakemin vücud dili,çaldığı ve çalmadığı düdükler niyetini gösterdi ama çok şükür Sivasspor Beşiktaş’a fırsat vermedi.
Bir küçük notta Rıza hocaya. Bak hocam! İki maç Adanademirspor maçında 2-1 gerideyken 90. Dakikadan sonra 3 oyuncu değişikliğin haklı olarak çok eleştirildi. Beşiktaş maçında da 90 da iki oyuncu değişikliği yaptın ve yapılması gerekeni yaptın! Doğru her yerde doğrudur,sen doğruları yapmaya devam et Rıza hoca….

YORUM YAP

Abdullah Yiğit TÜM YAZILARI
reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam