Sivasspor bunu hep yapıyor! - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Sivasspor bunu hep yapıyor!

Bu haber 28 Ağustos 2022 - 17:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu seviyede,yani süper ligde oynayan bir takım basit ve aynı hatalarla bir gol yer iki gol yer ama bunu alışkanlık haline getiriyorsa,burada ciddi bir sorun var demektir.Orta saha ve ön liberonun bir takımın maç kazanması için ne kadar önemli olduğunu görmek isteyenler Sivasspor’a bakabilir.
Bütün takımlar çıkarken topu kaptırır golüde yer ama hiç biri Sivassor gibi neredeyse her maçta bunu yapmaz. Şu ana kadar oynanan lig maçlarına bakın,birde dünkü oynanan UEFA Avrupa liginde Malmö maçına. Malmö maçında yenilen 2 golün 2’side hücuma çıkarken top kaptırılıyor ve sonra dönüp kalende gol oluyor. İnanılacak gibi değil ama Sivasspor bunu hep yapıyor!
Malmö maçında oyun 0-0 ve dengede giderken Sivasspor Goutas’la atak başlatıyor,orta sahaya yakın bir yerdeki Gradel’e pas atıyor o da kaptırıyor ve Sivasspor gol yiyor. 2.gol neredeyse ilkinin kopyası gibi,yine başrolde Goutas var,yine çıkarken pas hatası ve yenilen 2. Gol!
Dedikya,her takım çıkarken top kaptırır ve gol yer ama Sivasspor gibi alışkanlık haline gelmişse burada ciddi bir sıkıntı var demektir,bunuda çözecek olan teknik direktör Rıza Çalımbay’dır.

Abdullah Yiğit[email protected]