Sivasspor burada “Sivaslı nerede?” - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivasspor burada “Sivaslı nerede?”

Bu haber 18 Ekim 2022 - 9:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivasspor-Giresun maçına geçmeden önce Sivaslı’nın Sivasspor’a vefasızlığından bahsetmezsem olamaz,olamaz!
Tamam Sivasspor lige kötü başladı,kendi evindeki maçlarda vasatı aşamadı,çok puanlar kaybetti,bunlar tamam!
Ama bu Sivasspor Avrupa kupası maçlarında başarılı oluyor ve grubundada lider koltuğunda oturuyor.Ligde de Başakşehir gibi güçlü bir rakibi yenip adeta”Ben geliyorum” dedi ama Sivaslı bunu duymadı,görmedi ve maçada gelmedi….
Ya arkadaş! Son iki maçını kazanan bir takımın maçı var,üstelik maçta olabilecek en güzel saat ve havada oynanıyor ama gelen seyirci sayısı 3 bin 560 olarak açıklanıyor. Bunun adı vefasızlıktır!
Hep söylerim,Sivaslı’nın bu takımı ve yönetimi eleştirme hakkı yok!
Sence maça gel,üzerine düşeni yap,ondan sonra yönetimi eleştir takımı eleştir,bu kabul görür. Ama maça gelme,ürün alma,ondan sonrada önüne gelene veryasın et!
Uzun lafın kısası Sivaslı,Sivasspor’a ayıp ediyor,hemde çok ayıp ediyor…
Gelelim maça.
Sivasspor aslında maça iyi başlamadı.Hatta 4. Dakikada ilk pozisyonuda Giresun buldu. 15. Dakikada sonra Sivasspor yavaş yavaş Giresun kalesinde görünmeye başladı. 17. Dakikada Uğur’un ortasına Hakan Arslan’ın kafa şutu kaleci 90 dan çıkardı.23 ‘te Erdoğan’ın müthiş şutu iki dereğin birleştiği yere vurarak dışarı çıktı.
34. dakikada Dia Saba,tamda kendisinden beklenen akıl dolu pasla Yatabare’yi kaleciyle karşı karşıya bıraktı ve oda golünü attı.İlk yarının sonlarında Saba’nın serbest vuruşu golle sonuçlanınca Sivasspor soyunma odasına 2-0 öne gitti.
Sivasspor ikinci yarıda farkı daha fazla atrırabilecek pozisyonlar buldu,ancak jenerliklik gol 89’da geldi. Saba’nın şık pasına Hakan Arslan olağanüstü vurdu ve belkide haftanın en güzel golünü attı.
Bu arada Sivasspor’da Maks Gradel’ın maç öncesi ısınmada ağrıları olduğu ve bu yüzdende tedbir amaçlı oynatılmadığını öğrendik.
Sonuç olarak Sivasspor biraz gecikmelide olsa geldi!
Tebrikler Sivasspor…

Abdullah Yiğit[email protected]