Sivasspor’a da lazım bir Lale Orta! - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Sivasspor’a da lazım bir Lale Orta!

Bu haber 27 Mart 2023 - 10:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gündemde MHK başkanı Lale Orta’nın Var görüntülerine müdahale ederek hakemin karar değişikliğine neden olması var. Doğru mu yanlış mı tartışılır elbette ama keşke Sivasspor’un bazı maçlarında da böyle dokunuşlar olsaydı. Olsaydı da en az 6 puan daha almış ve birkaç oyuncuyu da kaybetmiş olmazdık.

Bir MHK başkanının bu tarz hamleleri ülke futboluna faydası olur mu olmaz mı ilerleyen günlerde ortaya çıkacaktır ama her takım kendi maçlarında bu tarz bir gözle müdahale edilmesini illaki isteyecektir. Başta Sivasspor’un 3 büyük takımlarla karşılaştığı her maçta Lale Orta’nın VAR odasında olması isterdik, isteriz.

Ne zaman ülke futbolunda 3 büyük takımdan birisi maç kaybetse olay oluyor, bunları değerlendiren spor yorumcuları olay yaratıyor, bunlara şimdide resmi hakem hocaları da katılınca gündem sporun dışına çıkıyor. Anadolu takımlarının yıllardır geri plana atıldığı ve 1 dakikalık özetinin gösterilmesi dışında adının geçmediği bir futbol tiyatrosunda seyirci olarak kalıyoruz.

Şuan ki futbolumuzun geldiği nokta, tek bir maç kaybetti kaybedecek diye günlerdir televizyon ekranlarında boy gösterenler ile onların puan kaybını bekleyenler arasında geçen bir lige dönüştü. Ligin altında ortasında neler oluyor, hangi maçlarda hangi düdükler çalınıyor bilinmiyor, Anadolu takımlarının maçlarının sadece gece geç saatlerde 1 dakikalık özet ile gösterildiği bir lig yaşıyoruz yıllardır.

İzlettirildiğimiz ve yaşadığımız bu futbol sahnesinde, her hafta olduğu gibi bu haftada farklı bir gündem ile futbol seyrimizin ötesine götürüldük. MHK başkanı Lale Orta’nın başrol oynadığı, ligin ilk iki sırasını paylaşan takımların yardımcı oyuncu olarak yer aldığı filme, başta Sivasspor’un ve Anadolu takımlarının seyirci kalmayacağını bundan sonraki haftalarda fazlasıyla göreceğimize inanıyorum.

Metin Kulaksız[email protected]