Sivasspor’da Bazı Futbolcuları “Zeka Testinden” Geçirmek Lazım - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Sivasspor’da Bazı Futbolcuları “Zeka Testinden” Geçirmek Lazım

Bu haber 10 Ekim 2022 - 9:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hangi futbolcuları kast etmişti hatırlamıyorum ama yıllar önce Sivasspor başkanı Mecnun Otyakmaz “Bazı futbolcuların zeka testinden geçmesi lazım” demişti.

Sivasspor’un bu sezon ligde oynadığı 8 maça ve bugün oynanan Balkani maçına bakınca, gerçekten ve acilen bazı futbolcuları zeka testine göndermek lazım.

Bir maç yapılır “olur” denir,iki maç yapılır “futbolda böyle şeyler oluyor” denir ama üst üste yapıldığı zaman orada durmak lazım.

Sivasspor’un yediği ilk gole bakalım,Sivasspor atağa kalkıyor Caner çok rahat ama o zor ve tehlikeli olanı yapıyor ve ilk golü yiyoruz.

İkinci golü yemeden önce zaten sinyalleri gelmişti. Amatörce geri pası golü kalende görüyorsun. İkinci golü yemeden önce zaten gol “geliyorum” dedi.Balkani 2-1 yakalamadan yüzde yüz iki net pozisyonu kaçırdı.

Sonrasında Gutas’ı rahnat geçen rakip futbolcu 2. Golü attırmakta zorlanmadı. Yeterki Sivasspor ceza alanına topu gönderilsin,rakip atamasa bile bizimkiler bir şekilde yardımcı oluyor!

Yediğimiz 3. Gol öncesi yine Gutas baş roldeydi! Kaleci Ali Şaşal’ın rahatlıkla müdahele edeceği topa gelişigüzel vurdu ve rakibe gitti,dönen top Sivasspor kalesinde gol oldu.

Sivasspor Gutas’ı durduramadı ve 4. Golü kalesinde gördü.

Maç sonunda Rıza hocanın söylediği tek bir şeye katılıyorum. O da “Bireysel hatalara hocanın yapacağı bir şey olmaz” cümlesine.

Evet gercekten olmaz! Yahu,süper ligde oynayan bir futbolcuya maç öncesi “Topla çıkarken,sağna soluna bak müsait durumdaki arkadaşına at” mı denecek?

Sivasspor artık defansa yetişemez oldu! İlerde oynayanlar bir şekilde atıyor, ama defans bu hataları yaptığı sürece değil 3 gol atıp kazanmak,6 gol atsak rakip 7’yi bulur.

Onun için diyorum bazı ftubolcuları zeka testinden geçirmek gerekir diye…..

Ha bu arada,Rıza hoca bundan öncede bir çok lig maçında yaptığı dahiyane taktiğini(!) bu maçtada yaptı. Sivasspor 90. Dakikaya 3-2 mağlüp giriyor,Sivasspor’a gol ve goller lazım ama hoca forvet oyuncusunu 90. Dakikada oyuna alıyor.

Demekki,bugüne kadar böyle durumlardaki oyuncu değişikliklerini bütün hocalar yanlış yapıyor,doğrusunu ve mantıklısını Rıza hoca yapıyor!!!

Abdullah Yiğit[email protected]