Sivasspor’da hatalar silsilesi - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivasspor’da hatalar silsilesi

Bu haber 14 Ağustos 2023 - 9:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivasspor tıpkı geçen sezon olduğu gibi bu sezona kendi evinde lige 1-1 lik sonuçla başladı.
Başka bir deyişle “sezona iki puan kayıpla merhaba dedi”
Tamam, giden puanlar gittide 90 dakika ortaya konulan futbol nasıldı?
Hatırlarsanız Sivasspor’un son oynadığı ve 2-2 berabere kaldığı Kayserispor hazırlık maçı sonrası “Bu futbol lig için yetmez” demiştik. Samsun karşısında bunu bir kez daha gördük. Maçın başlarında Njıe’nin nefis golüyle öne geçen Sivasspor,skor üstünlüğünü yakaladı ama oyun üstünlüğünü bir türlü kuramadı.
Daha çok topla oynayan,orta alanı çabuk ve rahat geçen,üstelikte Sivasspor’u kendi sahasında rahat çıkarmayan bir Samsunspor izledik.
Ama bütün bunlara rağmen,biraz dikkatli olunsaydı,birazda şans Sivasspor’dan yana olsaydı sahadan 3 puanla ayrılması işten bile değildi! Hele hele maçın 85.dakikasında Hakan Arslan ve genç Emre Gökay’ın birlikte kaçırdığı gol akıllara zarardı!
Gelelim madalyonun diğer yüzüne!!
Bazen teknik adamları anlamak mümkün değil. Bunu geçtiğimiz sezonlarda Rıza hoca ile sıkca yaşadık.
Bütün izleyenlerin “sahanın en iyisi dediği Samuel Saiz” neden oyundan aldın Servet hocam?
Saiz’in oyundan çıkarkendi sinirli hali,sakatlığı veya yorğunluğu nedeniyle oyundan çıkmadığınıda net biçimde gösterdi. Goldeki asistinin yanısıra,Sivasspor’un 90 dakikada tek etkili şutu vardı oda Saiz’den geldi.Ayrıca,aldığı topları çok etkili kullandı ama Servet hoca anlaşılmaz biçimde 75. Dakikada oyundan aldı. Buna karşılık, takıma zerre katkısı olmadığı geçen sezondan çok iyi bilinen ve Samsun karşısındada varlığı ve yokluğu belli olmayan Ahmed Musa’ya nasıl 65 dakika sabrettin sevgili Servet hocam?
Anlamakta güçülük çektiğim bir diğer konuda, maç 1-1 devam ediyor ve dakika 90’da ev sahibi Sivasspor oyuncu değişikliği yapıyor. Bunun futboldaki anlamı şudur “Maç böyle bitsin!” ve öylede bitti!!
Bu takıma iki tane santrafor,iyi bir sağ bek ve orta sahanın gerekli olduğu haftalardır söyleniyor-yazılıyor. Bu acı gerçek Samsun maçında tüm çıplaklığıyla bir kez daha görüldü.
Geçen sezonki kabusu yaşamamak için acilen tedbir alınması kaçınılmaz.
SİVASLI’YA SÖLYECEK SÖZ BULAMIYORUM!!
Şehrinin takımı az transfer yaptı diye maça gelmeyen tek zihniyet galiba bizim Sivas’ta var. Maçın 1-1 bitimesi ve 2 puanın uçup gitmesi kadar,4 eylül standa oynanan bir maçta rakip takım taraftarının baskın olması,Sivasspor’a deplasman havası yaşatmasıda ayrı bir üzüntüye neden oldu.
Maça gelme,ürün alma! Sonrada “takım neden transfer yapmıyor?” diyerek eleştiri yap!
Hakılıyken haksız duruma düşmek böyle bir şey işte…..

Abdullah Yiğit[email protected]