Sivas’ta 15 Temmuz şehitleri anıldı - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivas’ta 15 Temmuz şehitleri anıldı

Bu haber 16 Temmuz 2022 - 11:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas’ta “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı’nı doldurdu, 15 Temmuz şehitleri anıldı.

FETÖ’nün hain darbe girişiminin 6’ncı yılı nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Sivas’ta da şehitleri ve gazileri anma programı düzenlendi. Düzenlenen programa Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Başkanı Fatih Deveci il protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlk olarak tren garı önünde toplanan vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Sivas Kongre Müzesi bahçesinde son bulan yürüyüş saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve sinevizyon gösteriminden sonra konuşmalara geçildi.

Vali Şimşek, “Hepimizin tanık olduğu üzere bundan tam 6 yıl önce 2016 yılının 15 Temmuz akşamı millet olarak devlet olarak karanlık bir geceye tanıklık ettik. Bu gece de ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi ve sizlerin iradesini cumhuriyetimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş milletin silahlarını yine milletin evlatlarına doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak unuttukları bir şey vardı. Türk milletinin cesareti feraseti vatan ve bayrak sevdasını unutmuşlardı” dedi.

Öte yandan asırlık tarihi yapılara yansıtılan Türk Bayrağı güzel görüntüler oluşturdu.