Siz de ‘Şerefsizimsi’ bir şeysiniz! - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Siz de ‘Şerefsizimsi’ bir şeysiniz!

Bu haber 08 Ocak 2023 - 14:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz hafta Türkiye’de hatta belkide Dünya futbol tarihinde bir ilk yaşandı ve Sivasspor’un attığı gol hiçbir gerekçe gösterilemeden iptal edildi. Çok arandı,hatta,Sivasspor’un iptal edilen golüne kulp takmak için “ofysaytımsı” kavramı bile çıkarıldı!
Oysa VAR odasından “kardeşim golü iptal et,sebep mebep! Yok” denseydi belki Sivaslı’nın bu kadar ağırına gitmezdi.Çünkü biz düşmanında mert olmasını isteriz! Ama burada,insanları aptal yerine koyma var, kin var, şartlanmışlık var! Burada Türk hakemlerinin böyle maçlara çıkarken kafalarından geçirdiklerinin dışa yansıması var.
Geçmiştede Sivasspor’un özellikle Fenerbahçe,Galatasaray ve Beşiktaş maçlarında hakkı yendiğine şahit olmuştuk ama burada durum farklı,hemde çok farklı başka bir olay var.
Sivasspor-Galatasaray maçında yaşananlar Anadolu takımlarıyla “3 büyütülmüş takımın” oynadığı maçları yöneten hakemlerin sahaya hangi duygularla çıktıklarının ve ne kadar şartlandıklarının bir göstergesidir.
.
Sivasspor’un başına gelen bu olayı hiç kimse “hakem hatası” deyip geçiştiremez! Hata bilmeden-istemeden yapılandır.Oysa Sivasspor-galatasaray maçında yaşananlar “Bilerek,tasarlayarak” yapılmıştır.
Daha iki sezon önce Beşiktaş-Sivasspor maçında, top en az bir karış taça çıktı,o top gitti Sivasspor kalesine gol oldu ama VAR’dan dönmedi,dönemedi! Yine insanları aptal yerine koyup “yok iz düşümü,yok gölge düşümü vs” diyerek akkılarınca golün temiz olduğunu savunmaya kalktılar.
Hep söylerim,hak yemekte,futbolcuların alın terlerine saygısızlıkta hiç kimse bu üç İstanbul takımının eline su dökemez! Bunların bir birinden zerre kadar farkı yok,al birini vur ötekine!
Bütün Türkiye Sivasspor-Galatasaray maçında Sivasspor’uh hakkının yendiği konusunda hem fikir. Özellikle fenerbahçe ve beşiktaş,hakemlere veryansın ederek.sanki Sivasspor’un hakkını savunuyorlarmış gibi bir görüntü oluşturdular.Oysa onların derdi Sivasspor’un giden puanları değil,rakiplerinin puan alması..
Söylenecek,yazılacak çok şey var ama ben VAR hakemi Özgüç Türkalp’e tek bir şey sormak istiyorum; “Özgüç hoca(!) Sivasspor’a karşı bu kadar şartlanmışın,Sivaslı birisi sana bir şeymi yaptı?”
Orta hakem Erkan Özdamar, sende de hiçmi omurga yok be kardeşim? Niye gördüğünü inkar ediyorsun?
Dedimya,Sizlere söylenecek çok şey var ama .sadece şunu söylemek geliyor içimden;
“Şerefsizimsi bir şeymişsiniz”

Abdullah Yiğit[email protected]