Şuğul Kanyonu turizme kazandırılacak - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Şuğul Kanyonu turizme kazandırılacak

Bu haber 22 Haziran 2022 - 18:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Gürün ilçesinde bulunan ‘Bozkır’ın Nazar Boncuğu’ olarak bilinen Gökpınar Gölü’nü ve Şuğul Kanyonu’nu gezerek turizme kazandırılması için çalışmalar yapacağını söyledi.

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek Gürün İlçesini ziyaret ederek ilçenin genel durumu, devam eden projeler ve tamamlanan yatırımlar hakkında bilgiler alıp esnaf ve muhtarlarla bir araya geldi. Vali Şimşek, görüşmelerin ardından tertemiz suyu ve dik kayalıklarla çevrili görkemli yapısıyla dikkat çeken Şuğul Kanyonu’nu ve turkuaz mavisi rengiyle ‘Bozkır’ın Nazar Boncuğu’ olarak bilinen, yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekânı olan Gökpınar Gölünü gezdi. Vali Şimşek, Şuğul Kanyonu’nun turizme kazandırılması için çalışma başlatılacağını söyledi. Öte yandan ziyaretlerine devam eden Vali Şimşek Şehit Jandarma Uzman Çavuş Fırat Kılıç’ın ailesini ziyaret ederek aileyle bir süre sohbet etti.