Sürpriz değil - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sürpriz değil

Bu haber 27 Ağustos 2023 - 11:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Lige istediği gibi ancak spor kamuoyunun beklediğinden daha iyi başlangıç yapan Sivassporumuz,renktaş ve denk iki takımın mücadelesinde Antalyaspor ile berabere kaldı.Takımının yavaş yavaş kadrosu şekillensede,yeni transferlerin gelmesiyle kadrosu oturacak asıl Sivasspor için daha çok var.
3 maçtır devrelerin ilk 15 dakikasını topu rakibe vererek oynuyoruz ve oyunun ortalarına doğru topa basarak Saiz üzerinden hücuma gidiyoruz.Njie ile rakip savunma arkasına sarkarak gol aradığı,sadece Saiz’in dikine oynadığı, Gedson’un driplingleri ve Emrah ile uzaktan şutlarla gol aradığımız bir üçüncü bölge oyunumuzla goller arıyoruz.
Karşısında uzun bir süre ortasahaya hakim olan, kalecisi ve stoperleri ile savunmadan doğru çıkışlar yapan,Saiz için önlem almış ve sert müdahalelerle durdurulmasını sağlayan, kanat beklerinin ortaları ile skor bulmaya çalışan Antalyaspor vardı.
Bazı dakikalarda her iki takımın stoperlerinin topla çok fazla oynadığı bir maç izledik.Öyle ki ortasahayı rakibe verdiğimiz zamanlarda çıkmakta zorlandık.Ali Şaşal’ın ayaklarını iyi kullanması avantaj gibi gözükse de,savunma ile ortasaha oyuncuları arasında kopukluklar oluştu ve golü de bu şekilde şansızca kalemizde görmüş olduk.
Geçen seneye nazaran daha genç bir takım oluşturmak isteyen Servet Çetin, yedek kulübesinde oyuncu sıkıntısı yaşıyor. 85 dakika yorulan ortahasaya geç müdahaleler yaptı.Kanat oyuncu sıkıntısı nedeniyle Kvetsi oraya çekerek hucümu canlandırmak isteyen hoca maalesef ki istediğini elde edemedi.Charis’in bugün savruk oyunu Saiz’i iki kişilik oynamaya zorladı ve hucümda etkisiz kaldı.
Her ne kadar maç fazlasıyla 5 puan ile ligte ikinci sırada yer alsakta, geçen yıl ki kadromuzda yer alan Gradel ve yaşlı kurt Yatabareyi bu maçta çok aradık.Topu saklayan bir forvet,dikine ve teknik kapasitesi yüksek bir kanat oyuncusu eksiğini fazlasıyla gördük.
Ligteki takımların henüz hazır olamaması,bütçelerinin birbirine yakın olması nedeniyle 3 büyükler dışında tüm takımların aynı seviyede olduğunu üç haftada görmüş olduk.Her takımın birbirinden puan almasının sürpriz olmayacağı bir süper lig var. Bu yüzden de her geçen yıl anadolu takımları ile büyükler arasındaki kaliteli farkı artıyor.O yüzden Sivasspor’un alabileceği hiç bir sonuç sürpriz değil.
Maçın dışında bu sezon hep gündemde olan taraftarların maça gelmemesine de değinmek gerekiyor.Şöyle komşu illerimize bir bakalım futbolda nerelerdeler. Kayseri’nin transfer tahtası kapalı,Tokatspor yeni 3.lige çıktı,Amasya keza öyle, Erzincan 2.ligte,K.Maraş ve Malatya depremin etkisi ile liglerde değiller.Ama Sivasspor’umuz Süper Ligde oynuyor, Avrupa Ligi’nde oynadı ve Türkiye Kupasını kazandı.Evet var eksiklikler…Yönetimin, saha içinin ama başka Sivasspor da yok.Maçlara gidelim, destek verelim,diğer şehirler gibi olmayalım,farkımızı farkedelim…

Metin Kulaksız[email protected]