reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Top Beşiktaş’ta 3 Puan Sivas’ta Kaldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Top Beşiktaş’ta 3 Puan Sivas’ta Kaldı

Sıkışık ve yoğun bir fikstür devam ederken eksik kadrosu ile maçlara çıkan kırmızı beyazlılar, bu yıl istediği sonuçları alamayan ve çalkantılı bir süreç geçiren Beşiktaş’ı kendi evinde yıkmayı bildi.

Maçın ilk 45 dakikasında oyunu eline alan ve tüm istatistiklerde üstün olan Sivasspor girdiği 2 net gol pozisyonundan birini Manaj ile değerlendirmeyi başardı. Kırmızı beyazlılar rakip Beşiktaş’ın eksik yönlerini iyi değerlendirerek ve ikili mücadelelerde ağırlığını koyarak ayakta kaldı. Diğer maçlara göre daha sert oynayan, bireysel hataları asgariye indiren, kazandığı hep topu dikine oynayan bir Sivasspor vardı.

Bülent hoca sağ bekte Murat ile başlayarak rakibin etkili kanat forvetlerinin hızını kesti. Beşiktaş takımı Ghezzal ve Rashica üzerinde skora gitmeyi hedeflesede Sivasspor’un yerinde ve hızlı müdahaleleri karşısında pozisyon üretmekte zorlandı. İlk yarıda Barrow’un karşı karşıya çok net golü kaçırması maçın dönüm noktası oldu. Şöyle ki Manaj’ın 6.dakika attığı gol sonrası bocalayan Beşiktaş 13.dakikada Barrow’un pozisyonunun ardından oyun içinde değişikliğe giderek Salih’i ileriye attı ve baskı kurmaya çalıştı.

İkinci yarıda %82 topla oynayan Beşiktaş sağlı sollu ataklar yapmaya başladı.Başladı başlamalarına ama karşısında dinamik ve güçlü Sivasspor savunması vardı. İkinci yarıda Bülent hocanın taktiği miydi yada oyuncuların psikolojik olarak geriye çekilmesimiydi ama Poungouras ile beşli savunmaya döndük. 15-20 dakika rakibi böyle savunarak ortasaha üstünlüğüne karşılık vermeyi bildik. Beşiktaş genç oyuncularını oyuna alarak gol aramaya çalışsada bugün Ali Şaşal’ı geçemeyeceklerini tahmin edememişlerdi.

MAÇIN SORUSU: Saha içinde Manaj’ın inanılmaz hırsı ve kazanma azmine, saha kenarındaki Bülent hocanın maçı herşeyiyle yaşamasına, yiğidolarında tribünlerde eşlik etmesi ekstra bir güç olmadı mı?

MAÇIN OYUNCUSU: Hemen hemen her maçta adından söz ettiren, alternatif bir transfer yapılmasına rağmen kale benimdir diyen ve Süper Ligin en çok kurtarış yapan 4 kalecisi arasında yer bulan Ali Şaşal, bu maçtada çok kritik kurtarışlar yaparak 3 puanın kazanılmasında etkili rol oynadı.

MAÇIN OLAYI: Kadro sıkıntısına karşın ve henüz iki transfer yapılmasına rağmen sahada yer almadıkları bir ortamda yavaş yavaş Bülent hocanın takımın kimyasına dokunduğunu, 83.dakikada kırmızı kart görmesinden sonra takımı ve taraftarı daha da hırslandırması alınan 3 puan kadar değerlidir.

YORUM YAP