reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

TSYD heyetinden KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’a ziyaret

Yayınlanma Tarihi : Google News
TSYD heyetinden KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’a ziyaret

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Oğuz Tongsir ve yönetim kurulu üyeleri ile Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Cumhurbaşkanı Tatar kabulde yaptığı konuşmada, Türkiye’de meydana gelen deprem sonrası büyük acı yaşandığını belirterek deprem dolayısıyla yaşamını yitirenlere bir kez daha rahmet; yakınlarına sabır diledi. Anavatan Türkiye’de yapılan çalışmalarla yaraların en erken zamanda sarılması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Tatar, “Dualarımız 11 il ile birlikte” dedi.

Kıbrıs Türklerine uygulanan spor ambargolarını aşmak için mücadele ettiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin Türkiye Spor Yazarları Derneği gibi önemli kurum ve kuruluşlarının Kıbrıs Türklerinin her zaman yanında olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kıbrıs Türk gençlerine moral ve motivasyon olarak spor, kardeşlik ve dayanışmanın önemine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, başarılı sporcularımızın uluslararası yarışmalarda Türkiye milli takımı içerisinde yer alarak KKTC’nin adını duyurmakta olduklarını söyledi. KKTC Devleti’nin kendi imkanları çerçevesinde başarılı sporcular için fırsat yaratmak için uğraş verdiğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, TSYD yönetimine Kıbrıs Türk sporuna verdikleri destek dolayısıyla teşekkür etti.

TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir ise, Cumhurbaşkanı Tatar’a kabul dolayısıyla teşekkür ederek 2 bin gazetecinin yer aldığı Türkiye’nin çeşitli yerlerinde temsilcilerinin olduğu önemli bir medya kuruluşu olduklarını ve Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’ne büyük önem verdiklerini dile getirdi.

YORUM YAP