reklam
reklam
DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.124.289 1.019

Vali Ayhan: “Suçlularla Mücadelemiz, Kararlılıkla Devam Edecek”

Yayınlanma Tarihi :
Vali Ayhan: “Suçlularla Mücadelemiz, Kararlılıkla Devam Edecek”

Vali Salih Ayhan, “İlçelerimizde asayiş ve güvenliğin devamlılığı, kamu düzenini bozmaya çalışan, gençlerimizin geleceğini, vatandaşımızın sağlığını hiçe sayan kişi ve kişilerle, suç ve suçlularla mücadelemizi kararlılıkla devam ettireceğiz.” dedi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Şarkışla’da Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı na katıldı. Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Şarkışla Kaymakamı Gökhan Dolaş, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, Şarkışla İlçe Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz ve il/ilçe de görevli güvenlik birimleri katıldı.

Asayiş toplantısında konuşan Vali Ayhan, haftaya Şarkışla’da başladıklarını ve bunun da özel bir sebebinin olduğunu söyledi.

Son zamanlarda Şarkışla’da toplumsal bir refleksin olduğunu ifade eden Vali Ayhan, “Biz her hafta pazartesi sabahleyin İl Asayiş Genel Güvenlik toplantısı yapmaktayız. İlimizin bir haftalık asayişini, narkotiğini, trafiğini genel olarak değerlendiriyoruz. Bu hafta Şarkışla’da bunu yapalım dedik. Hem il genelimizde durumumuzu değerlendirdik hem de Şarkışla özelinde çalışma yapmaktayız. Şarkışla ilçemizde son zamanlarda uyuşturucu ile mücadelede ve uyuşturucu konusunda bir hassasiyeti ve toplumsal bir refleksin olduğunu biliyoruz. Şöyle genel bir değerlendirme yaptığımızda 2022 yılında, 2019’a göre iyi bir mücadele sergilendiği aşikârdır. İşlem yapılan kişi sayılarında çok ciddi bir artış vardır. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum ama bu da yetmez elbette. Buna yönelik ilave tedbirler alarak ve kamu düzenini bozmaya çalışan, gençlerimizin geleceğini, vatandaşımızın sağlığını hiçe sayan kişi ve kişilerle, suç ve suçlularla mücadelemizi kararlılıkla devam ettireceğiz. Buradan Şarkışla’mıza bu mesajı vermeye çalıştık ve bu toplantılarımız, diğer ilçelerimizi de kapsayacak şekilde devam edecek.” ifadelerini kullandı.

– Şarkışla Hassas Bir Bölge

Şarkışla’nın bulunduğu konum itibariyle hassas bir bölge olduğunun altını çizen Vali Ayhan,

“Şarkışla’mızın hem kozmopolitliği anlamında hem de Sivas, Kayseri, Malatya üçgeninde olması hasebiyle sosyo-ekonomi seviyesinin iyi bir seviyede olması hasebiyle, genç nüfusun yüksek olması noktasında hassas bir bölge, kritik bir bölge. Bu bilinçte olduğumuz için buralar için özel bir çalışma gerçekleştireceğiz. Toplumumuzun hassasiyetlerini taleplerini alarak da hem fiziki eksiklerimizi gidermiş olacağız, personel konusunda da ciddi desteklerimiz olacak. Narkotik birimimizin burada çok daha fazla etkili ve dinamik olmasını sağlayacağız ve toplumsal bilinç ve eğitim programları ile bu bölgemizde özel çalışmalar yaparak da sahada ciddi bir hâkimiyetimiz olacak. Şu an iyi bir noktadayız, inşallah daha da iyi bir noktada olacak. Bunu vurgulamaya çalışalım ve bu hafta mesaiye başlamamız ve toplantıyı yapmamızın da özü ve anlamında bu olduğunu da kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.” dedi.

– Kaymakam Dolaş’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Vali Ayhan, Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı’nın ardından Şarkışla Kaymakamlığını ziyaret etti.

Ziyarette, göreve yeni başlayan Kaymakam Gökhan Dolaş’a hayırlı olsun temennisinde bulunan Vali Ayhan, ilçede devam eden çalışmalar hakkında da bilgi aldı. Vali Ayhan, daha sonra ilçede esnafları ziyaret etti. Şarkışla’da faaliyet gösteren iş yerlerine uğrayan Vali Ayhan, esnafların ve vatandaşların talep ve önerilerini dinledi.

– Sivas Eğitimde Çok İyi Bir İvme Kazandı

Vali Ayhan ilçe temasları kapsamında Şarkışla İsmet Yılmaz Fen Lisesini de ziyaret etti.

Okulun Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) sınavına girmesinden dolayı mutluluk duyduğunu kaydeden Vali Ayhan, öğrencilerden sınavda başarı beklediğini söyledi.

PISA Sınavına ülkemizden 190, ilimizden ise 2 okulun gireceğini hatırlatan Vali Ayhan, Sivas’ın akademik başarısının kültürel, sanatsal ve sportif çalışmalarla daha anlamlı hale geldiğini vurguladı. Sivas’ın eğitimde çok iyi bir ivme kazandığının altını çizen Vali Ayhan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bunun temel sebebi çok güçlü bir alt yapımız var. Fiziki noktada sorunlarını gidermiş, ender illerden birisi. Teknolojik olarak çok iyi bir alt yapımız var. İnşallah bunun üzerine de akademik, kültürel, sanatsal ve sportif çalışmalarla birlikte bunu daha anlamlı hale getireceğiz. Tabi Sivas’ımız sadece merkezden ibaret değil. Geniş bir coğrafya. Bu geniş coğrafya içerisindeki en önemli noktalarımızdan birisi de Şarkışla ilçemiz. Şarkışla ilçemiz genç nüfusu en fazla olan, okul sayısı en fazla olan, ilçeler içerisinde öğretmen sayısı en fazla olan bir ilçemiz. Dolayısıyla buraya yönelik özel çalışma yapmaktayız. Şarkışla ilçemizin de çocukları, evlatlarımızı da bu gelişen eğitim sisteminde de eğitim alacaklar ve bundan faydalanacaklar. Buraya yönelik gayretlerimiz de daha da olacak. Okul müdürümüze, öğretmenlerimize, ilçe müdürümüze, kaymakamımıza, belediye başkanımıza bu eğitimin bir toplamsal ödev olduğu bilinciyle yaklaştıkları için ve destek oldukları için kendilerine teşekkür ediyorum. Şarkışla ilçemiz her şeye layıktır. Evlatlarımız her şeye layıktır. Onları çağın ihtiyaçlarına uygun şekilde yetiştirmek bizim temel görevimizdir.”

Vali Ayhan, okul idarecileri ve öğretmenlerle de bir süre sohbet etti.

Vali Salih Ayhan, Şarkışla Elmalı köyündeki Muhsin Yazıcıoğlu’nun doğup büyüdüğü Anı Evini de ziyaret etti. Sivas İl Özel İdaresince restore edilen evin kısa sürede birçok ziyaretçi ağırladığını belirten Vali Ayhan, merhum Yazıcıoğlu’na bir kez daha Allah’tan rahmet diledi.

 

YORUM YAP