reklam
reklam
DOLAR 32,5680 % 0.05
EURO 34,7216 % 0.01
STERLIN 40,2336 % 0.1
FRANG 35,7223 % 0.07
ALTIN 2.433,04 % 0,01
BITCOIN 66.545,33 2.754

Vali Ayhan’dan Ramazan Ayı Mesajı

Yayınlanma Tarihi :
Vali Ayhan’dan Ramazan Ayı Mesajı

Sivas Valisi  Salih Ayhan, Ramazan ayı ile ilgili mesaj yayınladı.

Vali Ayhan mesajında “ Ramazan ayı, varlık sebebimizi hatırlatan, ufkumuzu dirilten, kulluk bilincimizi yenileyen, gönülleri buluşturan, dostluk ve kardeşlikleri tazeleyen Kur’an ayıdır.

Bizler için ‘Hidayet Kaynağı’ olan yüce kitabımız bu ayda, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde indirilmiştir. Dua, ibadet, yardımlaşma ve dayanışma günlerini uhdesinde barındıran bu mukaddes ay, oruç ibadetimizi edâ ettiğimiz, sabrın ve şükrün en güzel şekilde öğrenildiği, sofralarımızda bereketi, evlerimizde huzur ve saadeti idrak ettiğimiz rahmet, mağfiret ve bereket ayıdır.

Her zaman olduğu gibi bu ayda da “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde, elimizden geldiği kadar çevremize karşı duyarlı olmalı, yardıma muhtaçları unutmamalıyız. Müminlerin bu ayda yaşayacakları coşku, ibadetin coşkusu olmalı, ibadetle neşelenen gönüller bizler arasındaki muhabbeti de pekiştirmelidir. Bu mübarek ayda hep birlikte genç ve çocuklarımızla ilgilenerek, insanların gönül dünyasını imar etmeye zaman ayırmalıyız.Ramazan ayının ülkemize, milletimize, İslam dünyasına ve bütün insanlığa barış, huzur getirmesini, dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan acıların ise son bulmasını diliyorum. Rabbim hepimize bu mübarek ayda gönüllere dokunmayı, dua almayı nasip etsin.

Güzelliklerle dolu olan bu rahmet ve mağfiret ayında Yüce Allah’tan kalplerimizden sevgiyi, evlerimizden huzur ve saadeti eksik etmemesini ve bizleri dostluk, barış, kardeşlik duygularının hâkim olduğu nice güzel günlere kavuşturmasını niyaz ediyor, aziz hemşerilerimin Ramazan-ı Şerif’ini en içten dileklerimle kutluyorum.Hayırlı Ramazanlar “dedi.

 

YORUM YAP