Vali Salih Ayhan’dan Yarıyıl Tatili Mesajı - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Vali Salih Ayhan’dan Yarıyıl Tatili Mesajı

Bu haber 21 Ocak 2022 - 15:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Öğretmenler, veliler ve öğrencilere yönelik mesaj yayınlayan Vali Salih Ayhan başarı dileklerinde bulunarak öğrencilere de öğütler verdi.

Vali Ayhan mesajında “2021- 2022 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönemi’nin sona ermesiyle ilimizde 625 okulda 115.869 öğrencimiz karne aldı. Yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte yoğun bir yarıyıl geçiren, geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin, kıymetli velilerimizin 15 günlük arayı en iyi şekilde değerlendirmelerini temenni ediyorum.”dedi

Öğrencilere de seslenen Vali Ayhan “Dönem boyunca sergilediğiniz başarı grafiği hiç şüphesiz karnenize yansımaktadır. Karne heyecanınıza içtenlikle katılıyor, sizlerle birlikte aynı duyguyu yaşıyoruz. Notlarınız ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi yitirmeden, eksik kaldığınız noktaları bu tatilde tamamlayacağınızı düşünüyorum. Derslerinizdeki başarı yüzlerinizi güldürürken, kırık notların ise sizleri küstürmemesini istiyorum. Başarı; elbette ki çok çalışmakla değil planlı ve düzenli çalışmak, hobilerinize de yer vermekle gelecektir. Bizler, kabiliyetiniz ve başarılı olduğunuz alanlarda hayata hazırlanmanızı, öğretmenlerinizden de bu şekilde destek almanızı önemsiyoruz. Dolayısıyla kırık notların da düzeltilebileceğini ve daha başarılı olduğunuz alanlarda iyi noktalara geleceğinize inanıyoruz.Eğitimde yeniliğe, gelişime ve dinlemeye her zaman açık olun. Düzenli, disiplinli ve planlı çalışan insanlar, içinde bulundukları şartları değiştirerek, mutlaka iyi bir yere gelecektir. Çalışma azminiz ve motivasyonunuz hiçbir zaman sönmesin. Bu tatilde eksikleri gidermek ve ilgi alanınıza yönelik kitaplar okumak da sizleri motive edecektir.”dedi

Öğretmen ve velilere de seslenen Vali Ayhan şunları söyledi.

“Bilgiyle nesiller inşa edip, geleceğimize tohumlar serperek büyük bir mesleği, kutsal bir görevi yerine getirmektesiniz. Sizler, evlatlarımızda var olan cevherleri hassasiyetle işlemekte, mesleğinizi icra ederken ortaya koyduğunuz fedakârlıklarla nice başarıların altına emeklerinizle imzanızı atmaktasınız.

Bu yarıyıl tatilinde de öğrencilerimize kanaatlerinizi yansıtıp, onları motive etmeye, eksik kaldığı noktalarda onlara yol göstermeye, başarı için elinizden gelen gayreti göstereceğinize hiç şüphem yoktur. Sürekli değişen dünyada ve pek çok yeniliğe imza atılan eğitim sistemimizde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etmeyeceğinize de inanıyorum.
Evlatlarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmemeli, arzu edilmeyen notların da düzeltilebileceği unutulmamalıdır. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunun farkına varmalıyız. Kimi evladımız sporda, kimisi sanatta kimisi teknolojide kimisi ise kültürel çalışmalarda kendini göstermektedir. Akademik çalışmalar her ne kadar önemli olsa da evlatlarımızın kendilerini keşfetmelerine ve başarılı oldukları alanlara yönelmelerine müsaade etmeliyiz. Unutulmamalıdır ki bir meslek sevilmeden yapılamaz. Onların tercihlerine saygı göstermeli ve kırık notlarda yanlarında yer alıp düzeltmesi için destek olmalıyız. Çocukların yarıyıl karnelerindeki notlarda sizlerin de payı olduğunu unutmayalım.

Bizlerde bu kapsamda hayata geçirdiğimiz KÖPRÜ Projesi, Spor Sivas Projesi, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının sistemli hale getirilmesi, kitap ve materyal destekleri, yüz yüze sınavlarla öğrenci kazanımlarının takip edilmesi, Sivas İçin Kitap Vakti, Sanat Sivas gibi çalışmalarımızla öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyor, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum.” dedi.