reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Vali Şimşek: Esnafın yüzü gülüyorsa Sivas’ın yüzü güler

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Şimşek: Esnafın yüzü gülüyorsa Sivas’ın yüzü güler

Başkanlar Kurulu toplantısına katılan Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, şehrin aynası olan esnaflara büyük önem verdiğini belirterek, “Esnafımızın yüzü gülüyorsa tüm şehrin yüzü güler. Esnaf huzurlu ise şehir huzurludur. Şehrimizi ortak akıl ile yönetiyoruz. Bu noktada esnaf ziyaretlerine önem veriyor, fikir ve önerileri alıyoruz” dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı başkanlar düzenlenen toplantı ile bir araya gelerek istişarelerde bulundular. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 27. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanı Mesut Dursun, Özbelsan şirketi genel müdürü Ahmet Kuzu, Ticaret İl Müdürü Selim Baş ile birliğe bağlı oda başkanları katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hakan Demirgil, başkanlar kuruluna ilk kez başkanlık ettiğini ifade ederek , esnaf teşkilatına hep birlikte hizmet edeceklerini söyledi.

Başkan Demirgil, “Bizler Büyük Bir Aile’ olduğumuzu her platformda ve ziyaretlerimizde dile getiriyoruz. Esnafımızın ve odalarımızın kalkınması için yeni proje hizmetlerimizle var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Taşıdığımız sorumluluğumuzu çok iyi biliyoruz. Bu amaç doğrultusunda esnaflarımızla, odalarımızla iletişimimizi güçlü tutarak, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendireceğiz. Fikirler, düşünceler, öneriler bizler için önemlidir. Esnaf teşkilatımızın gelişmesi, kalkınması, sorunların ve sıkıntıların çözümü için de hep birlikte gayret göstereceğiz .

Seçim sürecinde bizlere destek olan oy veren veya vermeyen tüm başkanlarımıza , yönetim kurulu üyelerine ve birlikte esnafımıza hizmet etmekten onur duyduğum 27. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

27. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanı Mesut Dursun ise plasman konusunda esnafa yardımcı olduklarını 2022 yılında Sivas genelinde 810 milyon TL esnafa para aktardıklarını bunun 253 milyonunu ise ilçelere gönderdiklerini ifade ederek, esnafın hizmetinde olduklarını dile getirdi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise , esnafın sorun ve sıkıntılarını yakından takip ettiklerini , pandemi sürecinde başta şoför esnafı olmak üzere mağdur olan esnaflara üç defa maddi destek sağladıklarını ifade ederek, istihdam sağlayan esnafa hep birlikte destek olacaklarını vurguladı.

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek ise göreve geldiği günden itibaren her zaman esnaf ziyaretine önem verdiklerini , esnafın sıcak ve samimi karşılamalarından hoşnut olduklarını dile getirerek, “Esnafımızın yüzü gülüyorsa tüm şehrin yüzü güler.

Esnaf huzurlu ise şehir huzurludur. Şehrimizi ortak akıl ile yönetiyoruz. Bu noktada esnaf ziyaretlerine önem veriyor, fikir ve önerileri alıyoruz. Şehrin aynası olan siz değerli esnaf ve sanatkârlarımızla her zaman bir araya gelmeye devam edeceğiz .Sivas’taki esnaflarımız da yüzyıllardır Ahilik geleneğini sürdürüyorlar” diye konuştu.

Başkanlar Kurulu toplantısında faaliyetler okunduktan sonra Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından başlatılan “ Esnafım Burada” projesinin tanıtımı yapıldı.

YORUM YAP