reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Vali Şimşek: Sivas, potansiyeli çok yüksek bir şehir

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Şimşek: Sivas, potansiyeli çok yüksek bir şehir

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisini ziyaret etti.

Vali Dr. Yılmaz Şimşek, haftanın ilk mesaisine Sivas İl Özel İdaresini ziyaret ederek başladı.

Birim müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda Genel Sekreter Kadir Algın’dan brifing alan Vali Şimşek, İl Özel İdaresinin şehrin her alanında hizmetleri bulunduğunu aktararak, şunları kaydetti: “Kurumsal yapısı ve güçlü kadrosuyla kurumumuz, 2022 yılında hem merkezde hem de kırsalda yaşam standartlarının artırılması için çalışmalarını kararlılıkla sürdürecek. Devam eden ve daha önce planlanan projeler kaldığı yerden devam edecek. Kaybedecek bir dakikamız bile yok, şehrin menfaatine olan her projeyi imkanlar ölçüsünde yapacağız. Sivas geniş coğrafyası, farklı özellikler ve zenginlikler barındıran bölgeleri ile şüphesiz potansiyeli çok yüksek bir şehir. Bu potansiyelin etkin şekilde kullanılması noktasında lokomotif kurumlarımızın başında da İl Özel İdaremiz geliyor.”

İl Özel İdare ekiplerinin sahada yoğun çalıştığını belirten Genel Sekreter Kadir Algın da “Sivas İl Özel İdaresi merkez ve ilçelerinde yoğun bir çalışma temposu içerisinde, valimiz Yılmaz Şimşek’in önderliğinde hem İl Özel İdaresi bütçesi hem de KÖYDES kaynaklarıyla şehrin ihtiyacı olan hizmetler öncelikler dikkate alınarak yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Meclis Başkanı Akkaş’ı Ziyaret Etti

Vali Dr. Yılmaz Şimşek, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş’ı da makamında ziyaret etti. Ortak payda Sivas için İl Genel Meclisi ile Sivas İl Özel İdaresinin uyum içinde çalışmaya devam edeceğini ifade eden Vali Şimşek, Akkaş’a çalışmalarında başarı dileğinde bulundu.

Haziran Ayı İlk Oturumuna Katıldı

Vali Dr. Yılmaz Şimşek, 2022 Yılı Haziran Ayı 1. Meclis Toplantısına katıldı. İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantının açış konuşmasını yapan İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Vali Şimşek’e meclis üyeleri adına hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Sivas, Potansiyeli Çok Yüksek Bir Şehir

Akkaş’ın ardından meclis üyelerine hitap eden Vali Şimşek, göreve başladığı ilk günden itibaren Sivas’ı daha yakından tanımak adına yoğun bir çalışma içerisine girdiklerini söyledi. Sivas’ın çok geniş bir coğrafyaya sahip olduğuna vurgu yapan Vali Şimşek, “Özellikle ilçe ziyaretlerimizi biran evvel gerçekleştirerek Sivas’ın her karış toprağı ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyoruz. Sivas geniş coğrafyası, farklı özellikler ve zenginlikler barındıran bölgeleri ile şüphesiz potansiyeli çok yüksek bir şehir. Kısa dönem içerisinde gördüğüm kadarıyla bu potansiyelin en etkin şekilde kullanılması noktasında lokomotif kurumlarımızın başında da İl Özel İdaremiz geliyor. Vatandaşlarımızın ihtiyaç duydukları kamu hizmetlerine hızlı bir biçimde ulaşması yönünde İl Özel İdaremizin yoğun, sistematik ve başarılı çalışmalarını görüyorum.” dedi.

Uyum İçerisinde Çalışmaya Devam Edeceğiz

İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisinin uyum içerisinde çalışmaya devam edeceğini ifade eden Vali Şimşek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu başarının arkasında muhakkak idare ve İl Genel Meclisinin uyum içerisinde gösterdikleri çalışmalar var. Memnuniyetle ifade etmek isterim ki; İl Özel İdaremiz hem kırsal kalkınma alanında hem de şehir için ortaya koyduğu vizyoner çalışmalarla Türkiye’nin örnek kurumlarından biri durumdadır. Önümüzde bizleri yoğun mesai dönemi bekliyor. KÖYDES Tahsisat çalışmalarımızı tamamladık. Bu süreçte yoğun bir çalışma performansı sergileyen İl Genel Meclisi Başkanımız başta olmak üzere tüm meclis üyelerimizi tebrik ediyorum. Tekrar hayırlı verimli bir çalışma dönemi olması dileğiyle Sivas’mızı her alanda daha ileriye taşımak amacıyla yapacağımız tüm çalışmalarda Cenab’ı Hak bizlere kolaylıklar sağlasın diyor, hepinizi saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum.”

YORUM YAP