reklam
reklam
DOLAR 32,1937 % 0.11
EURO 34,9149 % -0.17
STERLIN 41,0001 % 0.17
FRANG 35,2218 % -0.2
ALTIN 2.475,71 % -1,09
BITCOIN 70.132,99 -0.458

Vali Şimşek’ten ilköğretim haftası mesajı

Yayınlanma Tarihi :
Vali Şimşek’ten ilköğretim haftası mesajı

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, ilköğretim haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Yeni eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine; öğretmenlerimiz de öğrencilerine kavuşmanın mutluluğunu, gururunu ve heyecanını yaşamaktadır.

İlimizde ilk, orta ve lise düzeyinde 669 okulumuz; bu okullarda 138 bin 808 öğrencimiz ve 10 bine yakın öğretmenimiz ile 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılına merhaba diyoruz.

Bu eğitim-öğretim döneminde de öğrencilerimizin kendilerine, ailelerine ve yüce milletimize faydalı; ilim sahibi, bilgide ve teknolojide sınır tanımayan, kendine güvenen ve düşüncelerini ifade edebilen, eğitime inanmış bireyler olarak kendilerini yetiştirmeleri en büyük hedefimizdir. İdarecisi, velisi, öğretmeni, öğrencisi ile hep beraber hareket ederek bu eğitim öğretim yılının daha başarılı ve sağlıklı bir şekilde geçeceğine olan inancım da tamdır. Bu süreçte çocuğuyla ilgilenen ve ona zaman ayıran, çocuklarına insani ve millî değerleri aşılayan anne-babaların da evlatlarımıza destek olmaları geleceğe iyi bir nesil bırakmak adına önemlidir.

Her alanda büyük bir rekabetin yaşandığı günümüzde eğitime yatırım yapan, bilimsel ilerlemeyi sürekli kılan, nitelikli insan gücüne sahip olan ülkelerin muasır medeniyetler seviyesine yükselecekleri muhakkaktır. Genç nüfusu ile dikkat çeken ülkemizin yarınlarının daha aydınlık olması için de en değerli varlığımız olan çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimine devletimiz tarafından büyük önem verilmektedir.

Bu kapsamda eğitimde kalitenin ve başarının yakalanması hedefi ile büyük bir heyecanla yeni eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Yarınımızın teminatı çocuklarımızın akademik başarısı, çeşitli sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerin yürütülmesi ve ilimizin başarı seviyesinin artırılmasına dönük olan HEDEF Projemizi de daha iyi noktalara taşıyacağımıza inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle doğal afetlerde kaybettiğimiz öğrencilerimizi, eğitim çalışanlarımızı ve velilerimizi de bir kez daha rahmetle anıyor; yeni eğitim öğretim yılının ülkemize, milletimize, ilimize ve eğitim camiamıza başarılarla dolu hayırlı bir yıl olmasını temenni ediyor; değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili evlatlarımıza sağlık, huzur ve başarılar diliyorum.

Yeni Eğitim-Öğretim yılımız hayırlı olsun…

Dr. Yılmaz ŞİMŞEK
Sivas Valisi

YORUM YAP