reklam
reklam
DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.952.905 0.237

Vali Yılmaz Şimşek, Doğanşehir’i Ziyaret Etti

Yayınlanma Tarihi :
Vali Yılmaz Şimşek, Doğanşehir’i Ziyaret Etti

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, asrın felaketinin birinci yıl dönümünde depremden etkilenen 11 vilayetin dışında afet kapsamına alınan ilçemiz Gürün ile koordinasyon vali olarak görev yaptığı Malatya’nın Doğanşehir ilçesini ziyaret etti.

6 Şubat 2023 yılında meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7.8 şiddetli depremlerden en çok etkilenen yerleşim yerlerinden biri olan Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde, İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilerek Doğanşehir Koordinasyon Valisi olarak bölgenin yaralarını saran Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, depremin birinci yıl dönümünde afet kapsamına alınan Gürün ilçemiz ile Doğanşehir ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretlerine Gürün ile başlayan Vali Yılmaz Şimşek, ilçe genelinde 236 binanın ağır hasar aldığı ve şuan 9 ailenin yaşadığı konteyner kenti ziyaret etti. Bölgede incelemelerde bulunarak Gürün Kaymakamı Abdullah Sarı’dan bilgi alan Vali Şimşek, konteynerlerde kalan ailelerle de görüşerek bir kez daha geçmiş olsun dileklerini iletti.

Vefat Edenler Dualarla Anıldı

Gürün ziyaretinin ardından Vali Yılmaz Şimşek, koordinatör vali olarak görev yaptığı Malatya’nın Doğanşehir ilçesini ziyaret etti. İlçe mezarlığında depremden vefat eden vatandaşların mezarlarına karanfil bırakan Vali Şimşek, vefat edenlere Allah’tan rahmet dileyerek dua okudu.

Konutlar Hak Sahiplerine Teslim Edilecek

Vali Yılmaz Şimşek, Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde TOKİ tarafından yapımı devam eden bin 776 konutun inşaat alanından incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Vali Şimşek, tamamlanan 349 konutun hak sahiplerine hayırlı olmasını diledi.

Vali Yılmaz Şimşek, Doğanşehir temasları kapsamında Sivas Belediyesi tarafından yaptırılan Sivas Çarşısını ziyaret etti. Miraç Kandili nedeniyle esnafa lokma ikramında bulunan Vali Şimşek, iş yerlerini de gezerek hayırlı işler temennisinde bulundu. Vali Şimşek, Doğanşehir ilçesinde bulunan konteyner kentleri de ziyaret etti. Merkez -1 ve Merkez -2 konteyner kentleri gezerek depremzedelerin Miraç Kandillerini tebrik eden Vali Şimşek, çocuklarla da yakından ilgilendi. Vali Yılmaz Şimşek, ziyaretlerini Malatya Valisi Sn. Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret ederek sonlandırdı.

Vali Yılmaz Şimşek’e ziyaretlerinde Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şakir Öner Öztürk ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mustafa Doğan eşlik etti.

YORUM YAP