reklam
reklam
DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.951.430 0.813

Yapma be Sivasspor

Yayınlanma Tarihi :
Yapma be Sivasspor

Sivasspor kendi evinde çok rahat kazanacağı bir maçı daha hanesine bir puan yazdırarak kapattı.
Oysa Sivasspor’da özellikle defansta birazcık dikkatli olsaydı,belkide bu sezonun en farklı galibyetini Trabzon’dan alabilirdi.
Defansta yapılan hatalar bu maça özel değil,Sivasspor berabere veya kaybettiği maçlarda “süper lig futbolcusunun” yapmaması gereken hatalar yapıyor. Bu maçtada Appindangoye’nin yerine oynayan Camara
yenilen ilk ve 3. Gollerde başrol oynadı!
Hele hele önce ofsayt verilen,sonra VAR’ın uyarısıyla gol verilen pozisyon. Camara ağır kalıp ofsaytı bozuyor,sonra elini kaldırıyor,bunu yapıncada yer almakta geç kalıyor,Trabzonlu oyuncuda golü atıyor.
Camara sadece bu golde değil,maçın genelinde çok dağınık ve ağır kaldı. Oysa defans oyuncusunun tam tersi olması gerekmez mi?
Servet hoca,Appindangoye yerine Camara’yı bu maça özelmi tercih etti bilmiyorum ama bildiğim tek şey,Appindangoye yarısı etmez Camara!
Bu maçın kötüsü sadece Camara mı? Değil tabiki, mesela bizim Uğur Çiftçi. Bu sezon Uğur Çiftçi bir türlü beklenen performasına bir türlü çıkamadı! Sivasspor’un attığı 2. Golün asistini Uğur yaptı ama öyle basit toplar kaybetti o asisti gölgede kaldı.
Samu Saiz için ayrı bir parantez açmak gerekir. Oynasa ayrı bir dert,oyundan alınsa ayrı bir dert!
Saiz çok haraketli ve dikine giden bir oyuncu ama top ezmede ve entresan işler yapmadada üzerine yok!Nitekim Sivasspor’un yediği ilk gol,Saizın gereksiz top kaybından geldi.
Onun için gol atmasına rağmen oyundan alınması bencede doğru bir karardı.Burdan Servet hocayada bir sorum olacak. “Bu Saiz sadece bu maçta değil,hemen hemen oynadığı bütün maçlarda hep zoru,hatta imkansızı tercih ediyor,bu nedenlede çok top kaybediyor. Bu konuda neden uyarılmaz? Eğer uyarıyorsanız ve hala bunu yapıyorsa bu daha vahim bir durum!
Bir sorum daha var Servet hocam! Adana demirspor’da ısrarla 88. Dakikayı bekleyip iki oyuncu birden değiştirdin ve geç değişiklik yaptığın içinde tribünler ve bizler tepki göstermiştik. Bu maçtada daha kötüsünü yaptın ve üstün oynadığın ve gol atman gereken bir maçın 90 artı 2.dakikasında iki oyuncu birden oyuna sokmanın izahını ve mantığını yaparmasın?
Tamam,Sivasspor kaybettiği ve berabere kaldığı bir maçta rakiplerine oranla daha etkili oynadı,daha çok pozisyona girdi,ama gol atman gereken maçlarda 90. Dakikalarda oyuncu değiştirmekte neyin nesi?
Üzülerek bir kez daha gördükki,bundan önceki bir çok maçta olduğu gibi Trabzon karşısında “güle oynaya” üç puan kazanılacak maç berabere bitti! Gerekten yazık oldu,hemde çok yazık!

YORUM YAP