“Yarım” Sivasspor’la ancak bu kadar! - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

“Yarım” Sivasspor’la ancak bu kadar!

Bu haber 15 Ocak 2022 - 21:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Öyle bir maç oynandı,öyle bir sonuç alındı ki,sevinende yok,üzülende..

Sivasspor-Trabzon maçından önce Trabzon Teknik direktörü Abdullah Avcı’nın eline kağıdı kalemi verseniz ve desenizki “Hocam Sivasspor’da sahada görmek istemediğiniz,yada en çok çekindiğiniz 3 futbolcu ismini yazın” deseniz,Abdullah hoca eminim Maks,Faycal ve Goutas’ı yazardı. Evet,Sivasspor bu üç kilit ismin yanı sıra,Hakan Arslan, Felix ve Fredrik’ten yoksun olarak sahaya çıktı.

Karşısında ise son derece moralli ve zirvede tek başına olmanın rahatlığı içerisindeki Trabzonspor var. Üstelik bu Trabzonspor, Sivasspor’un aksine sahaya ikide önemli takviye yaparak çıktı.Bilindiği gibi Edin Visca ve Yusuf Erdoğan’ı renklerine bağlayan Trabzon,bu iki futbolcuyuda Sivasspor’a karşı oynattı. Aslında Trabzonspor 3-4 gün önce transfer yapıp,sonra onları önemli bir maçta oynatarak,başta Sivasspor olmak üzere diğer takımlara “Transfer böyle yapılır” mesajı verdi. Öyle ya,özellikle ara transferde alınan futbolcuların çoğunda ya maç eksiği oluyor,yada sakat!

1-1 biten Sivasspor-Trabzonspor maçının geneline bakıldığında en fazla dikkat çeken,rakip Trabzon’un genellikle sol kanattan gelip tehlikeli olmasıydı. Yani Erdoğan ve Ahmet’in olduğu kanat.Nitekim attıkları golde yine sol kanattan geldi. Daha önceki maçlardan sonrada zaman zaman dile getirmiştik,yine bu maç Sivasspor’da “bir dakika bile bekletilmeyecek” futbolcuların kimler olduğu net şekilde göründü.

1-2 Takımdaki iki genç isim,Kerem Atakan ve Özkan Yiğiter için ayrı bir parantez açmak gerekir. Sürekli üzerine koyan ve genç yaşına rağmen oyun inisiyatifini eline alarak,atakları yönlendiren Kerem Atakan ve Trabzon karşısına mecburiyetten çıkan genç Özkan Yiğiter’i kutluyorum.

Soğuk havada üstelikte 3-4 önemli eksikle çıkılan böylesine önemli bir maçtan yenilmeden çıkmakta önemliydi.

Bu bir puanın tek başına fazla önemi yok gibi görünüyor ama geçen hafta Konya deplasmanından alınan 3 puandan sonra bu bir puanın önemi daha arttı.

Sonuç olarak şunu açıkca söylemek gerekir.

Süper ligin lideri,üstelikte bilmem kaç haftadır yenilmeyen bir takıma karşı bu kadar çok eksikle çıkıp yenilmemek önemli.

Artık 3 puan İzmir’e kaldı….

Abdullah Yiğit[email protected]