reklam
reklam
DOLAR 32,1827 % 0.08
EURO 34,8813 % -0.27
STERLIN 40,9663 % 0.08
FRANG 35,1768 % -0.33
ALTIN 2.495,79 % -0,29
BITCOIN 69.995,70 -1.705

Zor oyunu bozar!

Yayınlanma Tarihi :
Zor oyunu bozar!

Sivassspor mehter takımı gibi!
Maşallah bir ileri iki geri! Bu hafta vites değiştirip Alanya’yı kupada farklı bir skorla yenip ardından lig maçında Beşiktaş’ı devirince mehterin ahengini de bozup iki ileri yaptık.
Sivassspor kazandığı maç sayısını 6’ya çıkarttı ama dosta düşmana “yiğido burada” diye de ilan etti. Aslında Galatasaray maçı ile lige kafa tutmaya başlamıştık. Sivassspor genlerine doğru dönüş yapmıştı. Elbette hakemi hesaplayamadık hem hakeme hem de var odasına takıldık. Cebimizdeki bir puanı alıp GS’nin hanesine yazdırdılar.
Doğal olarak bu maç bizim moral ve motivasyonumuzu bozdu.
Alanya maçı zaten Beşiktaş maçı ile ilgili bize umut vermişti. Takım derlenmiş, toparlanmış ve en önemlisi takım ruhuna yeniden dönmüştü. Takım olabilmek o ruhu taşımak zaten sahaya yüzde 50 yansır. Bunun üstüne mücadele azminizi, ferdi yeteneklerini de eklediğiniz zaman hedefe ulaşmanız da kolay olur.
Sivassspor küme düşecek diye yaygara yapanların dilleri Beşiktaş maçı ile birlikte muhtemelen boğazlarına (!) geri kaçmıştır, yutkunma zorluğu da başlamıştır.
Anadolu beyi Sivassspor Trabzon’un ardından Türkiye Süper ligine (daha önce 1. Türkiye ligi) tutunan tek anadolu takımıdır. Sivassspor ligde belki şampiyon olamadı ama Türkiye kupasını alarak 5. büyük takımı olduğunu göstermiştir.
Bir çok takım Avrupa’da tek bir başarıya imza atamamışken, küme düşecek diye bakılan Sivassspor Avrupa’da da Türkiye’nin yüz akı olmuştur.
Nerede o büyükler?
Bu sezon ne kadar puan getirdiler?
Elbette ki Sivassspor’u eleştireceğiz. Yazacağız-çizeceğiz!
Bundan geri adım atmak yok!
O eleştireler yıkıcı değil yapıcı olacak. Geçtiğimiz hafta Rıza Çalımbay’ı eleştirmiştim.
Ama eleştirirken de “ben Rıza hocaya ve bu takıma olan güvenimi hiç kaybetmedim, kaybetmeyeceğim” diye de eklemiştim.
Rıza Çalımbay ve öğrencileri Beşiktaş’ı puansız evlerine gönderirken, bizi yanıltmadılar. Güvenimizin boş olmadığını gösterdiler.
Bugün iddiamı bir adım daha öteye taşıyarak buraya yazıyorum.
Sivassspor süratle düşme hattından uzaklaşacak, üst sıralara doğru tırmanacaktır.
Yani bizim Sivas sporumuz Türkiye kupasında yarı finali de görecektir.
Fazlasını da yazarım ancak şimdilik kendimi frenliyorum!
Gelelim Sivasspor taraftarlarına!
Üstünüzde bizim forma, kalbinizde başka bir takımla yürümeye devam ederseniz yarın Sivassspor neden başarılı olamadı diye dizlerini döver bu günleri ararsınız!
Formamız, kalbimiz, beynimiz aynı olur ve yeri kırmızı gökyüzünü beyaz yapabilirsek Sivassspor’u Türkiye kupasının ardından Türkiye liginde de şampiyon yapabiliriz. Trabzon nasıl başardıysa, Bursa nasıl şampiyonluk hayallerini gerçeğe dönüştürdüyse Sivassspor bunu yapabilecek güçte ve kudrettedir.
Anadolu takımları içinde Türkiye’nin en büyük taraftar kitlesi Sivassspor ‘undur.
önce bir kendimize geleceğiz, silkelenip üzerimizden ölü toprağını atacağız, sonra kurduğumuz şampiyonluk hayalini gerçeğe dönüştürmek için hep birlikte mücadele edeceğiz!
Bu hafta keyfimiz ve neşemiz yerinde.
Allah ağızımızın tadını bozmasın!

YORUM YAP

Hakan Avcı TÜM YAZILARI
reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam