reklam
reklam
DOLAR 32,1872 % 0.08
EURO 34,8916 % -0.29
STERLIN 40,9950 % 0.08
FRANG 35,1619 % -0.38
ALTIN 2.463,20 % -1,59
BITCOIN 69.705,92 0.013

19 Mayıs

Yayınlanma Tarihi :
19 Mayıs

19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır.
Milli hedefler, milli irade yalnız bir kişinin düşünmesinden değil, aynı zamanda bütün milletin arzularının, inançlarınının birleşmesinden ibarettir.
19 Mayıs da Atatürk Samsun’a ayak basmasıyla İtilaf Devletleri’nin işgaline karşı tüm ulusumuzun bağımsızlığı için Türk Kurtuluş Savaşını resmen başlatmıştır. Bu aziz Türk milleti için bir miladdır.
Bağımsızlığı için ölümü göze alan millet, insanlık haysiyet ve şerefinin icabı olan bütün fedakârlığı yapmakla teselli bulur ve elbette esaret zincirini kendi eliyle boynuna geçiren miskin, haysiyetsiz bir millete nazaran dost ve düşman nazarındaki mevkii farklı olur.
Bir milletin başarısı, mutlaka bütün milli güçlerin bir istikamette oluşması ile mümkündür.
Bu nedenle bilelim ki, elde ettiğimiz başarı, milletin güç birliği etmesinden, ortak hareket etmesinden ileri gelmiştir. Eğer aynı başarı ve zaferleri gelecekte de tekrarlamak istiyorsak aynı esasa dayanalım ve aynı şekilde yürüyelim.
Atatürk’ün Cumhuriyetimizi emanet ettiği gençlerimiz ve milletimizin;
Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacaklarına,
çalışkan, vatanını, milletini seven, bu ülkenin yarınları olarak;
Daha çok çalışacaklarına ve ay yıldızlı bayrağımızı ilelebet dalgalandıracağına inanarak,
GENÇLER;
Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz.
Sizler almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Buna olan inancımız tamdır.
Vatanımız için canlarını feda eden İstiklal Savaşı şehitlerimiz başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanıp Cumhuriyet’i kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, sevgiyle, saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyor
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

YORUM YAP