reklam
reklam
DOLAR 32,1872 % 0.08
EURO 34,8916 % -0.29
STERLIN 40,9950 % 0.08
FRANG 35,1619 % -0.38
ALTIN 2.463,20 % -1,59
BITCOIN 69.705,92 0.013

AFAD dışında kimseye inanmayın!

Yayınlanma Tarihi :
AFAD dışında kimseye inanmayın!

Sivas Valilliği deprem bölgesine yapılacak olan yardımlarla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada “Hepimizi derinden sarsan deprem felaketi sonrası ilimizde yüreği depremzedeler için

atmakta olan vatandaşlarımızın yardımlaşma ve dayanışma gayretlerini takdirle karşılıyor ve bundan büyük bir kıvanç duyuyoruz.

Hemşehrilerimizin yapacağı nakdi ve ayni yardımların belli bir düzen içerisinde, derhal yerine ulaştırılması için şu hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir;

Nakdi bağış ve yardımlar AFAD Koordinesinde gerçekleştirilmekte olup, https://www.afad.gov.tr web sayfasında belirtilen hesaplardaki İBAN numaraları dikkate alınmalıdır.

Nakdi yardım kampanyaları hususunda tek yetkili merci AFAD’dır. AFAD dışında hiçbir kişi kurum veya kuruluşun nakdi yardım toplama yetkisi kesinlikle bulunmamaktadır.

Ayni yardımlar AFAD organizasyonunda ilimizde İtfaiye Müdürlüğünde toplanmaktadır. Yapılacak yardımlarda 2.el malzeme ve eşyalar kabul edilmemektedir.

İlimizde toplanan yardımlar ihtiyaç olan bölgelere ve ilimizde misafir edilen depremzedelere AFAD eliyle ulaştırılmaktadır. Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız, acil ihtiyaç duyulan malzemeleri 112 ile irtibata geçerek öğrenebilirler.

Hastanelerde ve yurtlarda oluşabilecek yığılmaları engellemek için de bilgi alınmadan harekete geçilmemesi önem arz etmektedir.

KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR…

YORUM YAP