reklam
reklam
DOLAR 32,2307 % 0.2
EURO 34,9826 % -0.01
STERLIN 41,1051 % 0.39
FRANG 35,2539 % -0.13
ALTIN 2.477,86 % -1,01
BITCOIN 70.364,00 0.886

Değişen bir şey yok

Yayınlanma Tarihi :
Değişen bir şey yok

Sivassporda değişen hiçbir şey yok. Bu sezona başladığımız ilk hafta itibariyle oynamaya çalıştığımız oyun planını ne yazık ki sahaya bir türlü yansıtamadık. Saha da mücadele etmekte zorlanan ve devamlı pas hataları yapan taraf biziz. Birde ofansif olarak üretkenliğimiz oldukça zayıf. 4 Eylül stadyumunda tribünlerde sahadaki takımımızdan farksız boş ve tatsız tuzsuz bir durumda.

Kırmızı beyazlı yigidomuz ne kadar kötü bir futbol oyansa da maçlarda önemli gol pozisyonları bulurdu. Bazen kötü oynarken de maç kazanırdı. Ama bu sezon bir türlü o galibiyeti yakalayamadık. Diyoruz ki o zaman iyi oynayarak kazanalım ama oda olmuyor. İyi oynayarak kazanmamız için öncelikle futbolcularımızın daha istekli olması gerekir. Takımda birçok futbolcumuz bu noktada sıkıntılı. Onların daha istekli oynaması için bizlerinde onlara destek olmamız gerekir. Yani takımı biraz havaya sokmamız gerekir. Birde maç yeni başlamış hata yapan futbolculara çok fazla homurdanmadan destek olmalıyız. Maçın 90 dakika olduğunu kesinlikle unutmayalım. Atılacak bir gol birçok şeyi değiştirebilir. Galibiyet alamadığımız için hepimizde stres ve panik havası var. Bundan kurtulmamız gerekir.

Bir önemli sıkıntımızda orta sahamızda oynayan oyuncularımızın hep aynı özellikte olması olarak görüyorum. Bizim orta saha oyuncularımız savunmaya dayalı özelliklere sahip. Daha hücuma dayalı oynayabilen oynayacak ihtiyaç var. Maçın ikinci yarısında oyuna dahil olan Dia SABA üretken bir futbolcu olması bize ikinci yarıda pozisyon şansı verdi.

Bu karşılaşmada iyi kullanamadığımız toplardan biride duran toplardı ki, biz genelde golleri oradan yakalardık. Maalesef bu karşılaşmada bir tane bile olumlu top kullanmadık. Max Gradelin form düşüklüğü hem oyun içini hem de duran toplardaki katkısını bitiriyor. En kısa sürede eskiye dönüş yapmalı.

Sonuç olarak iyi başmaldık şu an iyi de gitmiyoruz. En kısa sürede toparlanmalıyız. Çünkü önümüzde çok önemli maçlar var. Hem Avrupa hem de ligde başarılı olmamız gerekir. Yeni katılan futbolcular kısa sürede form grafiklerini yükseltmeleri gerekir. Moral ve motivasyon noktasında oynayacağımız maçlarda tribünlerde küskünlüğü bir kenara bırakarak takımımıza destek olmamız gerekir. Bu takım hepimizin takımı. Değişime birlikte katkı vermeliyiz. Hep destek  tam destek yigidolar..

 

 

YORUM YAP

Ali Yavuz TÜM YAZILARI
reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam