Eczacılar odasından ‘Sahra Eczane’ - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Eczacılar odasından ‘Sahra Eczane’

Bu haber 15 Şubat 2023 - 16:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Halk sağlığı ve kesintisiz ilaç hizmetinin sunulması amacıyla, Türk Eczacıları Birliği depremin olduğu andan itibaren Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu, Sağlık Bakanlığı ,TİTCK ve Kamu Hastaneleri birliğiyle irtibata geçerek Afet Bölgesinde gerçekleştirilecek hizmetlere ilişkin hazırlıklara başlamıştır.

37. Bölge Eczacılar Odası Başkanı Bahadır Eren konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında “ Afet bölgelerinde kullanılmak üzere, TEB Gezici Tır ı, konteyner eczaneler ve sahra eczanelerini hizmete sokarak, ihtiyaç olan ilaçların ilgili bölgelere ulaşımını sağlanmıştır. Şu an itibariyle depremin ağır hissedildiği 5 ilde toplamda 26 adet Teb gezici tırı ve Sahra eczaneleri hizmet vermektedir, ihtiyaç duyulan bölgelerde birliğimizin ve eczacılarımızın desteğiyle yeni Sahra eczaneler açılmaktadır.

Bu eczane noktalarında, Türk Eczacılar Birliğinin belirlediği program doğrultusunda çevre illerden gönüllü eczacı ve eczane teknisyenleri görev yapmaktadır. Bizlerde Sivas Eczacıları olarak bugünden itibaren 5 gün boyunca 60 eczacı ve eczane teknisyenimizle Malatya ilindeki konteyner-Sahra eczanelerinde hizmet vermek üzere yola çıkacağız.
Her şartta ve her koşulda Kesintisiz ilaç hizmeti sunan biz Eczacılar her zaman olduğu gibi depremdede görevimizin başındayız.Yaralarımızı elbirliğiyle en kısa zamanda saracağımız inancıyla,Bu üzücü olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet,yaralılara acil şifalar diliyoruz,milletimizin başı sağolsun.”dedi