reklam
reklam
DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.964.236 0.653

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!

Yayınlanma Tarihi :
İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!

Deprem Koordinasyon Valisi Yılmaz Şimşek, Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde kurulumu devam eden konteynır kentte incelemelerde bulundu.

Depremzede vatandaşlarımızla sohbet eden Vali Şimşek, çocuklarla da yakından ilgilendi.

BAKAN ZİYARETLERİ

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte Doğanşehir’e bağlı Kurucaova ve Erkenek Mahallelerini ziyaret etti.

Çadır kentleri gezen Vali Şimşek ve Bakan Ersoy depremzedelere geçmiş olsun diledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı . Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Doğanşehir ilçesine geldi.

Vali Yılmaz Şimşek’in de katılımıyla ilçede basın toplantısı düzenlendi.

Bakan Kurum, “Depremzedelerimize yeni yuvalarını 1 yıl içerisinde tamamlayıp teslim edeceğiz. 10 il de afet konut seferberliği başlatıyoruz.” dedi.

Bakan Kirişci, “Tarım ve Orman Bakanlığı olarak depremin olduğu gündem bugüne kadar her türlü yardımı sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜ HEP GÜLSÜN

Depremlerden etkilenen çocuklarımız için Sivas Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından kurulan oyun çadırında, çocuklar gönüllerince eğleniyor.

Çadırı ziyaret eden Vali Yılmaz Şimşek, çocuklara hediyeler verdi.

‘Asrın felaketi’ olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, Doğanşehir ilçesinde hayatın normale dönmesi için çalışmalarını sürdüren Vali Yılmaz Şimşek, depremzedeleri ziyaret etti.

VALİ VEKİLİ ÖZTÜRK ZİYARETTE

Sivas Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, İl Jandarma Komutanı Muhammet Sevinç ve Belediye Başkan Vekili Turan Topgül, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden Sivaslı hemşerilerimiz; Adıyaman Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 4. Sınıf Öğrencisi İlayda Polat’ın ailesini,Murat, Zuhal, Said ve Ayşe Nur Özpınar’ın ailesini P. Uzm. Çvş. Ahmet Eren Dizikaraoğlu’nun ailesini ziyaret ederek sabır ve başsağlığı dilediler.

YORUM YAP