Keskin Yiğiter - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Keskin Yiğiter

Bu haber 16 Ocak 2022 - 0:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yiğidomuz ikinci yarıya puan alarak devam ediyor. İlk hafta ligin 2.sırasında yer alan Konyaspor’u deplasman da yenerek i Sivasspor da iyi bir başlangıç yapmıştı. İkinci yarının 2.haftasında bu kez lider Trabzonspor konuğumuz oldu. Takım kadro yapımıza bakınca beraberlik iyi sonuç diyebilirim.

Bazen insanlara önemli şanslar doğar. İşte futbolda da böyle şanslar vardır. Sivasspor da Kerem Atakan Keskin ve Özkan Yiğiter’den bahsediyorum. Takımda eksiklerin çok olması önce Kerem’e sonra Özkan’a yaradı diyebilirim. Kerem zaten haftalardır oynadığı futbolla bu takımın değişmez elemanı olduğunu göstermişti. Her geçen hafta performansını daha da artıracağını bekliyorum. Çünkü önemli meziyetleri olduğunu hep birlikte görmekteyiz. Ofansif bir orta saha elemanı olması Sivasspor için oldukça önemli. Hatırlarsanız sezonun ilk haftalarında bu mevkide oldukça sıkıntı yaşamıştık.

Özkan Yiğiter’e gelince Sivas Yolspor patentli bir futbolcu. Sezon başında bazı takımlar kiralık olarak istemişti. Ama Rıza hoca müsaade etmediği için takımda kaldı. Bu noktada Rıza hocayı kutlamak istiyorum. Ona güvendiğini gösterdi. Geçen hafta Konya deplasmanın da Rıza hoca Özkan’ı oyuna aldı ve Özkan Rıza hocanın güvenini orada kazandı diyebilirim. Bir konuda daha Rıza hocayı kutlamak gerekir. Şayet Özkan her hangi bir takıma kiralık olarak transfer olsa idi kesinlikle stoper olarak kalacaktı. Ama Rıza hoca onun orta alanda oynatarak farklı bir misyon yüklemiş oldu. O da bu nokta da başarılı oldu diyebilirim. Yolu açık olsun daha fazla çalışması gerektiğini hiç zaman unutmamalı diyorum.

Maçı analiz edecek olursam Konya deplasmanın da alınan galibiyetten sonra bu maçın beraberlik sonucu iyi bir sonuç diyorum. Bizim adımıza önemli eksiklilerin olduğu bir karşılaşmada takımımızın göstermiş olduğu direniş ve pres yapma  arzusunu kutlamak gerekir. Rıza hocanın oyun planı tamamen tuttu diyebilirim. Leke’nin iki hafta üst üste gol bulması bizim adımıza önemli bir durum. Defans oyuncularımızın isimleri değişse de performansları değişmiyor. Sıkıntı yaşamadığımız mevkilerin başında geliyor. Kanatlarda Henrique’nin takıma katkısı oldukça az diyebilirim. Sezon başından beri bir türlü istenilen katkıyı sağlayamadı. Erdoğan’ın iki maçtır performansını artırdığını söylemeliyim.

Transfer sezonu içersin de olmamız nedeniyle tüm Yiğidolar transfer edilecek isimleri merakla bekliyorlar. Şayet  transfer yapılacaksak bir an evvel yapılmalı. Rıza hoca 3 transfer istemişti. Özellikle orta alanda oyuncu eksikliğimiz çok net gözükmekte. Şu an oynayan futbolcuların haricinde yedekte bile orta alan oyuncumuz maalesef yoktur. Özellikle sakat olan futbolcuların orta alandan olması bu noktaya transferi olmazsa olmaz kılıyor. Hadi hayırlısı diyelim. Ama biz kırmızı beyazlı şanlı Yiğidomuzu desteklemeye devam edelim.