reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SCÜ depremzedelerin yanında!

Yayınlanma Tarihi : Google News
SCÜ depremzedelerin yanında!

7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde bilanço her geçen dakika ağırlaşıyor. Depremlerin ardından arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları devam ediyor. Türkiye’nin birçok ilinden yardımlar afet bölgesine gönderilmek üzere hazırlanıyor. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ), afet bölgesine temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu bir kamyon yardım malzemesi gönderdi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız yaptığı açıklamada, “Ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrası Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ailesi olarak deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza yardım elimizi uzatıyoruz. Bugün Üniversitemiz bünyesinde topladığımız yiyecek, giyecek, jeneratör, benzin gibi acil ihtiyaçları içeren bir kamyon malzemeyi Elbistan’a gönderdik. Ayrıca İnönü Üniversitesi Rektörümüzle görüşerek İnönü Üniversitesinde görev yapan akademisyen ve idari personel ile Üniversitemiz öğrencilerinden evi depremde zarar görenleri Sivas’ta misafir etmek için bir otobüs görevlendirdik. Diğer üniversitelerin de özellikle yardım için belli bir bölgeyi belirlemelerinin yardımların her yere dengeli dağıtılması için önemli olduğu kanaatindeyim. Bu sayede üniversitelerin destek olacağı noktaları belirlersek muhtemel karışıklıkları da önlemiş oluruz diye düşünüyorum. Çünkü şu anda henüz yardım ulaşmayan özellikle ekmek ve su başta olmak üzere gıda, battaniye ve kışlık giyeceğe ihtiyaç olan birçok bölge var. Afet bölgesindeki bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Devletimiz tüm gücüyle afet bölgesinde varlığını ve imkânlarını göstermektedir.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız son olarak, “Yapılan yardım çağrılarına sessiz kalmayan birlik ve beraberlik için çaba sarf eden, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi personeline teşekkür ediyorum. Yardımlara devam etmek isteyen personellerimiz 15 Temmuz Spor Salonu’na yardımlarını ulaştırabilirler.” dedi.

YORUM YAP