SCÜ depremzedelerle ekmeğini paylaşıyor - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

SCÜ depremzedelerle ekmeğini paylaşıyor

Bu haber 08 Şubat 2023 - 20:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Depremin etkileri devam ederken yaraları sarmak için Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) ailesi olarak afet bölgesine desteğimiz devam etmektedir.

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven depremden etkilenen bölgelere ekmek ve sandviç göndermek için faaliyet gösteren Üniversitemiz Merkezi Kafeterya ve Turizm Fakültesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Koç, “Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültemizi adeta ekmek fırınına dönüştürdük. Sosyal medya yardımıyla insanlara ulaştık ve olumlu geri dönüşler aldık. Fakültemizde, Üniversitemizdeki gönüllü personelimizin, öğrencilerimizin ve hemşehrilerimizin durmaksızın 24 saate dayalı bir üretimi mevcuttur. Günde yaklaşık 15 bin ekmek ve sandviç üretimi hedefliyoruz. Yaptığımız sandviç ekmeklerin içlerini doldurarak anında tüketime sunup deprem bölgesine göndermek üzere hazırlıyoruz. Buradaki tüm çalışmalar gönüllülük esasına dayanıyor. Sandviç ekmek için ihtiyacımız olan ham maddeleri bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız Fakültemize getirebilirler. Biz afet bölgesinde temel ihtiyaçlar giderilinceye kadar bu görevi üstlenmiş durumdayız. Üretilen ekmek ve sandviçler günlük olarak deprem bölgesine gönderilmektedir. Bizim bu üstlendiğimiz görev Türkiye’deki diğer tüm fakültelere örnek olmuştur. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Milletçe birlik ve beraberlik ruhuyla bu zor günlerin de üstesinden geleceğiz.” dedi.