SCÜ tecrübelerini üniversitelere aktarıyor - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

SCÜ tecrübelerini üniversitelere aktarıyor

Bu haber 19 Nisan 2022 - 19:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Uluslararası İlişkiler Ofisi Erasmus Kurum Koordinatörlüğü diğer üniversitelere tecrübelerini aktarıyor.

Son yıllarda yurt dışı üniversiteleri ile geliştirdiği ikili ilişkiler, gerçekleştirdiği iş birlikleri ve yabacı öğrenci sayısını artıran çalışmaları ile dikkat çeken SCÜ bu alandaki tecrübelerini diğer üniversitelerle paylaşıyor.

Bu kapsamda SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim yürüttüğü çalışmalar ve değişim programları faaliyetlerinde oluşan kurumsallaşmış yapısı ile ilgili Bingöl Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi rektörlerine sunum gerçekleştirdi.

Rektörlük Makam Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen bilgilendirme sunuma  SCÜ Rektörü Yıldız’ın yanı sıra Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek,  Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun,  SCÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç, Prof. Dr. Hilmi Ataseven,  Prof. Dr. Hakan Yekbaş, SCÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi Başkanı Prof. Dr. Ali Aksu ve ilgili üniversitelerin Erasmus Koordinatörleri katıldı.