Seri Başlasın - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Seri Başlasın

Bu haber 04 Aralık 2021 - 17:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir hafta önce ligin en flaş takımlarından birini oyun hakimiyeti kurarak farklı yenmişsiniz. Özgüveniniz yerine gelmiş. Uzun süredir çözemediğiniz orta sahaya çözüm üretmişsiniz. Herkesin oynamasını beklediği genç oyuncunuz göz doldurmuş. Ligin ilk yarısında final haftalarına girilirken, Alanya’yı da yenip çıkış başlatmak istiyorsunuz. Şartlar o kadar müsait ki. Siz çıkıştasınız, rakibiniz düşüşte. Siz formdasınız rakibinizde ilk on bir oynayan sekiz oyuncu eksik. Hava ve saha futbol oynamaya müsait. Sivasspor Bu hafta Alanya karşısına işte bu kadar isabetli bir tablo ile başladı.

Karşılaşmanın ilk dakikalarından itibaren ne yapmak istediğini bilen taraf Sivasspordu. Rakip takımda kaleye gelebilecek iki oyuncu Efecan ve Babacar için iyi tedbir alınmıştı. Savunma bu iki oyuncuyu neredeyse ceza sahasına sokmadı. Alanya da ilk topları oyuna sokan Fatih Aksoy’a genç oyuncu Kerem Atakan iyi baskı uyguladı. Gradel geçen hafta olduğu gibi istekli ve etkili oynadı. İyi oyununu yine asistle süsledi. Kerem Atakan keskin yine sahanın en dinamik oyuncusuydu. Oyundan alınana kadar en fazla koşan oyuncu ünvanını kimseye bırakmadı. Tempolu ve güzel oyununu en az oyunu kadar güzel bir golle süsledi. Özgüven kazandı.

İyi tedbir aldığımız ve etkisiz kıldığımız Babacar’ı Bülent Korkmaz ikinci yarının başında oyundan çıkarmak zorunda kaldı. Bizde ise ilk çıkan oyuncunun Kerem olması ne kadar yanlış ise; Golden sonra risk alarak savunmada açık vermesi beklenen Alanyaspor’a karşı kontra yakalamak için Yatabare’nin yerine Kayode, Henrıque’nin yerine Erdoğan değişikliği doğruydu. Uğur gibi tecrübeli bir oyuncunun üst üste gördüğü sarı kartlar ile kırmızı kart görerek oyun dışı kalması yakışmadı. Bu maçta eksik kalmak bir tarafa Önümüzdeki hafta Galatasaray’a karşı önemli eksiklik olacak..

Sivasspor karşılaşmanın başından sonuna oyun üstünlüğünü rakibe vermedi. Bir attı üç aldı. Üst üste ikinci kez maç kazandı. Geçmişten ders alarak bu defa tekrar tökezlememek lazım. Başladık devam edelim, artık galibiyetler serisi başlasın…