reklam
reklam
DOLAR 32,1920 % 0.03
EURO 34,9974 % 0.01
STERLIN 40,9642 % 0.07
FRANG 35,3836 % 0.1
ALTIN 2.510,50 % 0,00
BITCOIN 71.400,02 6.503

Sivas’ın Tamamı Cazibe Merkezi Olmalı

Yayınlanma Tarihi :
Sivas’ın Tamamı Cazibe Merkezi Olmalı

Sivas’ta işsizlik ve istihdam sorununa çözüm bulmak için Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket etme sözü verdi. Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) cazibe merkezi kapsamının tüm Sivas’ı kapsayacak şekilde genişletilmesi için girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Reha Kars, Sivas’taki işsizlik ve istihdam konusunu ele aldı. 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Sivas’ta belediye başkanı olması durumunda şehir için yapacaklarını anlatan Kars, Sivas’ın tamamının cazibe merkezi olması ve Seyfebeli Projesi konusuna dikkat çekti.

İlk olarak Sivas’taki işsizlik üzerine açıklamalarda bulunan Reha Kars, “Şehrimizin sorunlarından bir tanesi de maalesef ki işsizlik ve istihdam konusu. Bu konuda yerel yönetimler olarak üzerimizde düşen ne varsa yerli ve yabancı yatırımcıları şehrimize çekmek anlamında bütün sivil toplum kuruluşlarımızla beraber tek ses tek yürek olacağız. Buna söz veriyoruz. Elimizden gelen ne varsa, prosedürleri azaltmak anlamında, onlara kolaylıklar sağlamak anlamında yatırımcıların tamamen önlerini açacağız” dedi.

SEYFEBELİ PROJESİ HAYAT BULACAK

Demirağ Organize Sanayi Bölgesine değinen Kars, “Bildiğiniz gibi Demirağ Organize Sanayi Bölgemiz cazibe merkezi içerisinde. Şu anda orada yüzde 87’lik bir tahsis alanı var. Bu tahsise göre tamamı faaliyete geçtiğinde ilk etapta 23 bin 240 çalışanımız olacak. Ama %100 tahsisten sonra ve tam faaliyete başladıktan sonra 40 bin kişinin üzerinde yeni bir istihdam söz konusu.  İşte bunu tam anlamıyla sağlamak için ‘sadece Demirağ OSB’ye ait cazibe merkezi kapsamını’ biz bütün Sivas için yerel yönetim olarak da sivil toplum kuruluşlarımızla, odalarımızla, mesleki odalarımızla hep birlikte aynı ağızdan konuşacağız. Bunu hükümetten, resmi kanallardan mutlak süratle talep edeceğiz. İstihdam için, küçük ve orta ölçekli esnafımız için ise bir diğer proje vardı. Maalesef o uygulanmadı, ertelendi. ‘Seyfebeli Projesi’nin bizim için de çok doğru bir proje olduğunu düşünüyoruz. Seyfebeli Projesinin yeniden hayata geçirilmesi ve başlatılabilmesi adına bütün girişimleri yapacağımızı sizlerle paylaşmak istiyorum” diye konuştu.

YORUM YAP