reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Sivaslılara nakdi destek çağrısı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivaslılara nakdi destek çağrısı

Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi; Kahramanmaraş merkezli afetin ardından yaptığı ayni yardımlarla depremzedelerin yarasına merhem olan Sivaslılara, bu süreçten sonra nakdi destekte bulunmaları hususunda çağrıda bulundu.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin yaralarının sarılması için Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Sivaslıların destekleriyle hazırlanan insani yardım malzemeleri Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda depremzedelere ulaştırıldı. Sivas’ta başlatılan kampanya çerçevesinde bugüne kadar çok sayıda TIR, kamyon, minibüs ve otobüs ile içerisinde ekmek, un, gıda malzemeleri, su, süt, meyve suyu, bebek maması, yatak, ranza, ısıtıcı, çadır, soba, tüp, odun, kömür, battaniye, giysi, temizlik malzemesi, bot gibi acil ihtiyaçlar deprem mağdurlarının kullanımına sunuldu.

Diğer yandan Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi’nden yapılan ortak açıklamada vatandaşlardan bu süreçten sonra ayni yardımlardan ziyade nakdi yardımda bulunulması istendi.

Yapılan yazılı açıklamada; “Afetin yaşadığı ilk günden bu yana büyük bir gayret ve fedakarlık sergileyerek deprem bölgesine göndermiş olduğunuz destekler sebebiyle sonsuz teşekkür ediyoruz. Bugünden sonra ayni yardımlarınızdan ziyade nakdi yardımlarınıza ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebeple AFAD’ın duyurmuş olduğunu banka hesaplarına nakit yardımlarımızı yapabilirsiniz. Sağlayacağınız nakit destekler ile bölgelere göre farklılık gösteren ihtiyaç malzemelerinin temini daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilecektir. Katkılarınız için teşekkür ederiz” denildi.

YORUM YAP