Vali Şimşek’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Vali Şimşek’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Bu haber 09 Ocak 2023 - 13:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Valisi Sayın Yılmaz Şimşek’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı yayınladı.

Vali Şimşek mesajında “Gazetecilik mesleğinin icrasında emek veren basın mensuplarımızın ekonomik ve sosyal haklarını güvence altına alan 212 sayılı yasanın kabulü ile 10 Ocak 1961 tarihinin “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilişinin 62.yılını kutlamaktayız.

Tarafsız, güvenilir, ilkeli ve Basın Ahlak Kurallarına uyan, ülke menfaatleri doğrultusunda çalışarak, halkın haber alma ihtiyacını karşılayan, genel talep ve görüşleri kamuoyuna aktarmak adına önemli görev üstlenen basın, toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında da hiç kuşku yok ki önemli bir yere sahiptir.

Her koşulda gece gündüz demeden kamuoyunu bilgilendirmek adına fedakârca çalışma sergileyen gazetecilerimiz, bireylerin talep ve beklentilerini yansıtarak aynı zamanda kamusal bir görevi de yerine getirmektedir.

Bu bağlamda; objektif, meslek etiğine bağlı, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı olarak görev yapan yazılı basının yanında görsel basınımızın da ilimizin sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimine sağladıkları katkı her türlü takdire şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete irtihal etmiş olan gazeteci kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, tüm Basın Mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.