reklam
reklam
DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.952.638 0.489

11 Ocak Saat 19:00

Yayınlanma Tarihi :
11 Ocak Saat 19:00

Beklenenin dışında çok soğuk olmayan bir havada, eksiklerin fazla olduğu Galatasaray maçına, istekli ve yıkılmadan çıkan Sivasspor istediğini aldı ve ilk yarıyı bütçesine göre çok iyi yerde bitirmiş oldu.

Maça beşli savunma ve iki forvetle başlayan Uygun’un öğrencileri her zamanki gibi topu rakibe verme özelliğini devam ettirerek ve birazda Galatasaray’ın gol ayaklarının yetersiz kalmasından dolayı bir puanı cebine koydu. Alaaddin ve Caner’in değişken sağ savunma bloğunu kilitleyerek rakibin Zaha ve Kerem ile geliştirdiği atakları cılızlaştırmış oldu. Galatasaray’ın zayıf kanat beklerinin oyunda yetersiz kalması çok işimize geldi. Maç boyunca iki kanat bekleri hücuma çıkamadı ve kalemizde hiç bir kanat pozisyonu verdirmedik.
Bülent hocanın oyuna dokunuşları, oyuncu değişikliklerindeki isabetli hamleleri aslında rakibi kızdırmaya başladı. Öyle ki Ziya ve Gerson’un oyuna girmesi azalan kondisyonumuzu tekrar yukarı çıkardı ve Galatasaray’ın ortasahasını yordu. Mertens’in oyundan çıkması ilede tüm hücum girişimleri sonlanmış oldu. Ziya’nın ve durmak bilmeyen koşularıyla Hakan Arslan’ın doğru pozisyon almaları bize bir puanın habercisi oldu.

İkinci yarıda rakibe hiç korner izni vermeden kalesini savunan kırmızı beyazlılar, her maçta olduğu gibi neredeyse birkaç faul dışında rakiple dişe diş mücadelesini hep ayakta kalarak devam ettirdi. Bülent hocanın takıma verdiği sinerji, kenardaki duruşu, oyunu hızlı okuması ve direktifleriyle oyuncularını maçtan hiç koparmadı.

Hafta içinde antremanlara çıkmayan, sezon başından beri gitmek isteyen ve Eyüpspor ile söz kestiği söylenen Saiz, takımının maç yaptığı saatlerde reklam pozları veren ve son maçına çıkan Gedson ile kadroda bir türlü yer bulamayan Keita ile yolların ayrılması isabetli bir karar olmuştur. Gelecek transferler ile ikinci yarıda daha güçlü bir Sivasspor yaratmak için genç ve geleceği olan oyunculara yönelmesi temennimizdir.

Adı büyük takımların maç içinde hakemi baskıya almaları, maçtan sonra topu hep MHK’ye atmaları bu maçtada süpriz olmadı. Maç içindeki kritik hamleleri hep kendi lehine kullanılmasını isteyen adı büyükler yine maçtan sonra sahneye çıktılar ve tertemiz aldığımız bir puana gözlerini diktiler. Yıllardır Anadolu takımlarına penaltı çalınmayıp, sıkıntılı bütçelerle ligden düşüp tekrar yükseldiği, birkaç şehir takımının kaybolduğu futbol dünyasında, Sivasspor gibi ligin gediklisi takımların artık bu ligin temel taşları olduğunu ve bu taşın kaldırılmasının da zor olduğunu 11 Ocak akşamında saat 19 da göstermiş olduk.

MAÇIN SORUSU: Spor medyasının Sivas’ta her zaman Galatasaray’ın kış şartlarında oynadığını dillendirsede, saha içindeki çetin mücadelenin her yıl olduğu gibi yine sıcak bir ortamda oynandığını görmüş olmaları lazım.

MAÇIN OYUNCUSU: Maça çıkan ve sonradan oyuna giren toplam 16 Sivassporlu oyuncunun, gerek taktik gereksede özgüvenli oyunu bir puandan çok gelecek maçlar için daha iyi sinyaller vermiş oldu.

MAÇIN OLAYI: Geldiği günden beri şehre ve takıma güven ve moral aşılayan, çıktığı iki maçta da istediğini fazlasıyla alan, antrenmanlardaki neşesi ve babacan tavırlarıyla yeni bir güç oluşturan Bülent Uygun, maça yine imzasını atmış oldu.

YORUM YAP