reklam
reklam
DOLAR 32,1939 % 0.09
EURO 34,8748 % -0.33
STERLIN 40,9692 % 0.05
FRANG 35,1755 % -0.35
ALTIN 2.463,48 % -1,58
BITCOIN 69.506,00 -0.467

4 Eylül Spor ve Mustafa Koçu

Yayınlanma Tarihi :
4 Eylül Spor ve Mustafa Koçu

Sivas’ta profesyonel futbolun iki temsilcisinden bir tanesi olan Sivas Belediye Spor yeni ismiyle 4 Eylül Spor Futbol Kulübü olarak ilimiz sporuna hizmet etmeye devam ediyor. On yılı aşkın süredir ilimizi başarıyla temsil eden kulübümüzün son iki yılda yaşadığı sıkıntılar neticesinde yok olma noktasına getirildi. Profesyonel liglere çıktığında 4 Eylül ismini başarıyla taşıdıktan sonra belli bir süre Sivas Belediye Spor adı ile başarılı günlerini devam ettirmişti. Bugün gelinen bu noktada yine eski ismini alarak yaşama tutunmaya çalışıyor.

Sivas Belediye Spor olarak geçen sezon ligde maçlarına devam etmesine rağmen iyi bir kadro oluşturulamaması neticesinde Türkiye 3. Profesyonel Ligi’ne düşmüş oldu. Düştüğü bu ligde nasıl bir yol izleyecek, takım oluşturulacak mı soruları ne yazık ki hep cevapsız kaldı. Akabinde gerçekleştirilen kongrede profesyonel futbol takımının ismi değiştirilerek satışa sunulduğu bilgileri spor kamuoyuna düştü. Bu süreçten sonra yaşanan bir dizi olumsuzluklar takımın oluşmasını engelledi. Hatta Sivas’ı temsil eden bu takımın başka illere taşınması bile gündeme geldi. Bu durum belki Sivas’ta çok fazla sıkıntılı gözükmese de ilimizde spora gönül veren ve bu kulübe emek vermiş kıymetli insanları oldukça derinden yaraladı. Hatta maçların başlamasına rağmen bir takım oluşturulamadığı için ilk maçı kendi sahasında çıkamadı bile. Bu anlattıklarım tamamen ilimiz sporu adına hüsran olan bir durum idi.

Profesyonel liglerin transferlerinin bittiği son günde bir vesile ile Mustafa KOÇU isminde bir Yiğido sahneye çıktı ve bu takımın sahibi biziz dedi. Böylesine sıkıntılı bir süreçte takımı sahiplenmesi kendisi ve arkadaşları adına adeta ateşten gömleği giymekti. Çünkü ortada ne bir takım var ne de bir imkan. Tüm spor kamuoyunun ve de bizlerin tahminleri bu takımın oluşmayacağını veya oluşsa bile yürümeyeceği yönünde idi.

Geçtiğimiz hafta 4 Eylül Spor Kulübünü ziyaret etme imkanı buldum. Başkan Mustafa KOÇU ve Teknik Direktör ile bir görüşme gerçekleştirdim. Öncelikle Mustafa KOÇU gibi yürekli insanların bu memleketten çıkıyor olmasından büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Tüm umutların tükendiği, çaresizliğin hat safhada olduğu bir noktada bu takımı sahiplenerek bir mücadele içine girmesini olağanüstü bir yüreklilik olduğunu belirtmem gerekir. Takımının Ligde kalması için tüm gayreti göstereceğini ve kesinlikle teslim olmayacağını belirtmesi takdire şayan bir durum. Özellikle kendisinin bir spor adamı olmamasına rağmen inançlı ve yürekli olarak mücadele etmesi spor adamlığı açısından da örnek gösterilecek bir harekettir.

Bu takımın ligde kalma mücadelesi vermesi için sadece Mustafa KOÇU ve ekibinin gayretleri değil tüm şehrimizin dinamiklerinin harekete geçmesi gerekir. Sonuç olarak bu takım bu şehrin takımıdır. 4 Eylül Spor Futbol Kulübünün maçlarının oynandığı Muhsin YAZICIOĞLU Stadyumunun da çalışmalarını sürdürdüklerini ama tesislerin tamamında belli ölçülerde de olsa faydalanamadıklarını duydum. Bu noktada Belediye Başkanımız Hilmi BİLGİN’ne önemli bir görev düştüğünü belirtmek isterim. Belediye Başkanımız Sayın Bilgin ilimiz spor kulüplerine ve spor kuruluşlarına çok önemli katkılar sağlamıştır. Spor adına kendisine giden veya yardım isteyen hiç kimseyi boş çevirmemiştir. Öncelikle bu noktada Belediye Başkanımız Hilmi BİLGİN’e katkılarından dolayı kutlamak istiyorum. 4 Eylül Futbol Kulübü’ne de belli ölçülerde yardımlarını esirgemeyeceğini ekliyorum.

4 Eylül Spor Kulübü Başkanı Mustafa KOÇU ve ekibine çıktıkları bu yolda başarılar dilerken şehrimizin tüm Yiğidoların da onlara yardımcı olmalarını bekliyorum.

YORUM YAP

HACIOSMAN POLAT 21 Kasım 2023 / 15:58 Yanıtla

Belediyespor’un bütün maçlarını statta izledim 4 Eylül sporu da 2..3 maçına geldim yenilince daha gelmedim şu an takip ediyorum Kütahyaspor ile berabere kaldı herhalde takım toparlanmış inşallah bundan sonra tekrar Stada gelip 4 Eylül sporu izlemeye devam edeceğim başarılı olmasını çok istiyorum inşallah başarılı olur hayırlı günler dilerim

Sahin Boyunegmez 21 Kasım 2023 / 19:32 Yanıtla

Sivas 4 Eylül Spor Yalnız degildir

Ömer sari 22 Kasım 2023 / 03:36 Yanıtla

Sayin Ali bey Belediye Baskani yardim etseydi zaten takim buduruma düsmezdi ki yardimdan ziyade takimi bertaraf etmek icin elinden geleni yapiyor gecmiste ne oldu bilmem ama yazik degilmi onca futfolcuyu tesislerdrn disari atmak külüp binasina sokmamak yazik degilmi sivasa külüp binasini verseler ne olur bende ordaki sdatyumu birilerine peskerk cekmek istiyor acikcasi belediye Rahmetli Muhsin Yazicioglunun. Ismini silmek istiyor hani cumhurbaskani bir sivas mitingine ne demisti Ey sivaslilar öylebir alkislayinki sesimizi Sarkisla duysun diyordu belki hatirladiniz saygilarimla Ömer sari